شیرازه

صدور گاز مجانی به ترکیه تاوان کدام فساد اقتصادی است؟! ابعاد دیگری از پرونده کرسنت

صدور گاز مجانی به ترکیه تاوان کدام فساد اقتصادی است؟!

وزیر نفت سرانجام به صدور گاز مجانی به ترکیه اعتراف کرد تا زوایای دیگری از پرونده فساد اقتصادی کرسنت و میلیاردها دلار هزینه‌ای که به ملت تحمیل شد، آشکار شود.
بیانیه ۸۰ اقتصاددان و پژوهشگر اقتصادی در حمایت از سید ابراهیم رئیسی+ اسامی

بیانیه ۸۰ اقتصاددان و پژوهشگر اقتصادی در حمایت از سید ابراهیم رئیسی+ اسامی

۸۰ اقتصاددان و پژوهشگر اقتصادی در حمایت از حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بیانیه نوشته و آن را امضا کردند.
سکوت تأمین اجتماعی در قبال سود 6000 میلیاردی تسهیلات بنگاه‌های زیر مجموعه‌اش+ سند

سکوت تأمین اجتماعی در قبال سود 6000 میلیاردی تسهیلات بنگاه‌های زیر مجموعه‌اش+ سند

سازمان تأمین اجتماعی چرا در قبال سود پیش‌بینی‌ شده 6000 میلیاردی تسهیلات بنگاه‌های زیرمجموعه‌اش سکوت کرده و چرا پرداخت وام 900 میلیارد تومانی برای کارمندان و مدیرانش در سال 96 پیشنهاد داده است؟
دولت در آستانه انتخابات حقوق معلمان را افزایش داد

دولت در آستانه انتخابات حقوق معلمان را افزایش داد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: دولت با انگیزه‌های انتخاباتی دو روز مانده به انتخابات حقوق معلمان را در احکام جدید 20 درصد افزایش داده و در خصوص یارانه نقدی فروردین و اردیبهشت نیز اعتبارات آن را به جای پرداخت از محل هدفمندی یارانه‌ها از بودجه عمومی کشور پرداخت کرده است.
نسبت بدهی عمومی به تولید ناخالص داخلی در دولت روحانی ۳ برابر شد بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول

نسبت بدهی عمومی به تولید ناخالص داخلی در دولت روحانی ۳ برابر شد

آمارهای صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد، نسبت بدهی‌های ناخالص دولتی در مقایسه با تولید ناخالص داخلی ایران در دولت روحانی ۳ برابر شده است.
روند کاهشی سرمایه‌گذاری در صنعت نفت در دولت یازدهم+ سند

روند کاهشی سرمایه‌گذاری در صنعت نفت در دولت یازدهم+ سند

با وجود امضای برجام و وعده‌های جذب سرمایه گذاری در صنعت نفت در دولت یازدهم اسناد موجود حاکی از این است که سرمایه گذاری در این بخش در ۴ سال گذشته روند کاهشی دارد.
اقتصاد ایران در دولت یازدهم 23 درصد کوچک شد بر اساس آمار بانک جهانی

اقتصاد ایران در دولت یازدهم 23 درصد کوچک شد

بانک جهانی اعلام کرد حجم تولید ناخالص داخلی ایران پنج ماه پس از روی کار آمدن دولت یازدهم 511.62 میلیارد دلار بود اما پس از 4 سال به 412 میلیارد دلار یعنی معادل تولید ناخالص داخلی سال‌ 2008 رسید.
بانک مرکزی آمار تولید و اشتغال سال ۱۳۹۴ را اعلام نکرده، چطور رشد ۹۵ را محاسبه کرده است؟! وزیر اقتصاد دولتهای نهم و دهم: اغلب آمارهای اقتصادی را دستکاری کردند!

بانک مرکزی آمار تولید و اشتغال سال ۱۳۹۴ را اعلام نکرده، چطور رشد ۹۵ را محاسبه کرده است؟!

شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد دولتهای نهم و دهم، با اشاره به چند نمونه از آمارهای مخفی شده توسط این دولت، مبانی آماری بسیاری از آمارهای ارائه شده در دولت یازدهم را مخدوش دانست و مهمترین کار دولت بعدی را آواربرداری از «ویرانه آماری» این دولت اعلام کرد.
قانونی کردن کسب درآمد از نرخ ارز یکی از ایرادات اقتصادی دولت یازدهم است عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس:

قانونی کردن کسب درآمد از نرخ ارز یکی از ایرادات اقتصادی دولت یازدهم است

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس گفت: یکی از طرح‌های خسارت باری که با اصرار دولت یازدهم قانونی شد کسب درآمد دولت از تعیین کردن نرخ ارز بود که بار تامین مالی طرح‌های دولت را بر دوش مردم فقیر می‌گذارد.
۶ اقدام برای شفاف شدن حقوق مردم ایران در پرونده کرسنت/ رنجنامه معاون حقوقی دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره پرونده را منتشر کنید نامه سرگشاده جمعی از حقوقدانان صنعت نفت خطاب به سران سه قوه

۶ اقدام برای شفاف شدن حقوق مردم ایران در پرونده کرسنت/ رنجنامه معاون حقوقی دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره پرونده را منتشر کنید

جمعی از حقوقدانان فعال در صنعت نفت در نامه سرگشاده‌ای خطاب به سران سه قوه درباره وضعیت دفاع از حقوق ایران در داوری بین‌المللی پرونده کرسنت پیشنهاد کردند ۶ اقدام برای شفاف شدن روند دفاع از حقوق مردم ایران در این پرونده انجام شود.