کد خبر: ۱۰۰۶۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۲۵ آبان ۱۳۹۵
جانباز مدافع حرم با اشاره به اینکه امروز بی توجهی و ساده انگاری‌ها فرهنگ شهادت را با خطر رو به رو کرده است، گفت: برخی شبهات مطرح شده در خصوص مدافعان حرم باید از سوی خواص و نخبگان پاسخ داده شود.
 به گزارش شیرازه، «حبیب عبداللهی» جانباز مدافع حرم با اشاره به مسئولیت امروز مردم و مسئولان در قبال مدافعان حرم اظهار داشت: مردم به رسالت خود در قبال مدافعانی که زحمت کشیده اند، عمل کرده و می کنند و هیچ کوتاهی از آن ها سر نزده است؛ اما سوال من این است، مسئولان چگونه ادای دین کرده اند؟

وی با گلایه از برخی خواص جامعه گفت: برخی از خواص در مواجهه با این مسئله آنطور که باید و شاید به این وظیفه عمل نکردند و امروز شاهد یک سری شبهات در خصوص مدافعان حرم در بین افراد جامعه هستیم که هرچند پیش پا افتاده است؛ ولی مطرح شده و می شود، از این رو می طلبد که از سمت نخبه ها و خواص پاسخی در خور شان ارایه شود؛ اما متاسفانه این مهم انجام نشده است.

عبداللهی تصریح کرد: این گله به شخص نیست، گله به یک جریان است که هنوز بعد از 40 سال آنطور که باید به آن پرداخته نشده است. اتفاقی که باید می افتاد، حضور پررنگ نخبه ها و خواص برای پاسخ گویی و ابهام زدایی بود که نیفتاد و باعث شد امروز برخی از ابعاد جبهه مقاومت، ایثار و جریان شهادت و شهادت طلبی مهجور بماند.

این جانباز مدافع حرم بیان کرد: همواره دغدغه و تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله تبیین درست فرهنگ جهاد و شهادت بوده است، آنقدر این دغدغه برای حضرت آقا مهم است که می فرمایند: «زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست»، حال باید ببینیم این زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تنها شامل جمع آوری کتاب و خاطرات می شود؟! یا اینکه ببینیم کدام شهید نماز شب می خواند و فلان شهید چه ویژگی منحصر به فردی داشت؟! اگر چه بیان این مسائل خوب است؛ ولی همه چیز نیست.

وی تصریح کرد: باید فضایی برای بحث های تحلیلی فراهم شود و پدران و مادران و گروهی که در مواجهه با موضوع شهادت هستند، بنیه قوی اعتقادی پیدا کنند و قدرت اقناع دیگران را داشته باشند.

عبداللهی با اشاره به این موضوع که نتوانسته ایم مدافعان حرم را درست به جامعه معرفی کنیم، گفت: این اتفاق ناگوار است، ما باید دینمان را به آن ها ادا کنیم. وقتی نتوانستیم آنها را به جامعه خودمان معرفی کنیم، نمی توانیم توقع معرفی مدافعان حرم به جامعه جهانی را داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: رزمندگانی که به جبهه دفاع از حرم می روند از یک سری مرزها عبور می کنند و به نوعی مدافع خطرهای احتمالی که سمت ما می آیند، هستند. یعنی قدم در مسیری گذاشتند که مدافع حرم، ناموس، حریم ولایت، ارزش ها و اعتقادات هستند. بر کسی پوشیده نیست آنچه که این مسیر را تهدید می کند، بی توجهی ها و ساده انگاری هاست.

عبداللهی خاطرنشان کرد: اگر کشورهای دیگر یک هزارم فرهنگ حماسه و شهادت و وقایع بزرگی چون دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت که در کشور ما اتفاق افتاده را داشتند از آن بهره برداری های فرهنگی و اعتقادی بسیاری می کردند؛ ولی ما در این باره کم کار هستیم و بی توجهی و ساده رد شدن از کنار این مسائل می تواند به پایه و اساس فرهنگ جهاد آسیب برساند.

منبع: دفاع پرس

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: