کد خبر: ۱۰۰۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۶ آبان ۱۳۹۵
شب گذشته کربلایی احمد خارستانی پدر شهید اسفندیار (آیت) خارستانی به علت بیماری درگذشت.

به گزارش شیرازه به نقل از صدای خرامه، شهید اسفندیار (آیت) خارستانی متولد 2/5/1356 روستای خارستان با ورود به سن مشمولین وظیفه برای انجام مقدس سربازی دفترچه گرفت و در تاریخ 18/11/1375 برای سپری کردن دوره آموزشی به مرکز آموزشی "05" کرمان رفت. و پس از آن برای گذراندن دوره تکاوری به تهران منتقل گردید، بعد از فراگیری دوره تکاوری به منطقه عملیاتی شلمچه اعزام شد تا اینکه در تاریخ 25/7/1377 در منطقه عملیاتی زید در حین انجام وظیفه روی مین ضد تانک رفت و به شهادت رسید.

آیت اخلاق بسیار پسندیده ای داشت با وجود اینکه جوان بود، بسیار متین و افتاده بود. مهربان و رئوف بود  در خانه با اهل خانه و در بیرون با مردم صمیمی بود، بطوریکه همه اقوام او را از دل دوست می داشتند.

از خصوصیات مهم و برجسته ایشان، دوری از تشریفات اضافی و غیر معقول بود، در کمک به افراد مستمند تا حد توان دریغ نمی کرد، از همان کودکی به مسائل دینی اهمیت می داد و روزه می گرفت و در کلاسهای قرآن شرکت می کرد، هر گاه سخن از جبهه و جنگ می شد یا تشییع جنازه شهدا می شد بسیار متاثر می شد و می گفت:« ای کاش ما هم در زمان جنگ بودیم تا می توانستیم خدمتی برای اسلام بکنیم تا شهادت افتخار ما هم بشود.»

خاطره ای از خواهر شهید:

شهید خارستانی شش روز قبل از شهادتش با منزل تماس گرفتند و می خواستند با پدر صحبت کنند اما پدر در منزل نبودند، ایشان آن روز چهار مرتبه تماس گرفتند و هر چهار مرتبه موفق نشدند با پدر صحبت کنند، از ایشان پرسیدیم کی می آیید، دلمان برای شما تنگ شده است گفتند:« شش روز دیگر می آیم.» ما روز شماری می کردیم تا شش روز برسد، روز ششم همه چشم انتظار آمدنش بودیم، اما یکی از دوستانش زنگ خانه را زد و خبر شهادتش را برای ما آورد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: