کد خبر: ۱۰۱۰۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷:۱۳ - ۳۰ آبان ۱۳۹۵
گفتگوی صمیمی با عضو تیم ملی کونگ فو جمهوری اسلامی ایران:
قهرمان جهان و عضو تیم ملی کونگ فو جمهوری اسلامی ایران در گفتگو یی صمیمی از مسیر پر پیچ و خم موفقیتش میگوید.

به گزارش شیرازه  به گزارش نبض نی ریز؛ شهرستان نی ریز پر است از استعدادهایی که هرکدام برای خود پتانسیل بلقوه ای محسوب می شوند و توانایی عرض اندام برای میهن اسلامی در عرصه های مختلف جهانی و المپیک را دارند؛ میلاد بابکان کونگ فو کار نی ریز و عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران و قهرمان مسابقات جهانی قبرس و بین المللی گرجستان یکی از همین استعداد هاست.

میلاد بابکان به خبرنگار ما گفت: از سن 13 سالگی ورزش کنگ فو را زیر نظر محسن وطن دوست شروع کردم و بعد از 6 ماه تمرین در این رشته ،و شرکت در یک مسابقه به عنوان قهرمانی و سوپر فایتری این مسابقات را به خود اختصاص دادم.

میلاد در خصوص گذشته ورزشی خود بیان کرد: قبلا در تیم فوتبال پویش نی ریز  توپ میزده و همچنین توانسته در رشته ورزشی کشتی دو مقام در اوزان 28 و 30 کیلوگرم کسب نماید.

عضو تیم ملی کونگ فو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: دچار آسیب دیدگی شدیدی از ناحیه کمر شدم که مجبور شدم حدود دوسال ورزش را کنار بگذارم و مجددا از سال 87 به صورت حرفه ای تر بازی کردم و در اولین حضور خود در مسابقات کیک بوکس موی تای صاحب مقام شوم.

وی ادامه داد: در سال 90 با قهرمانی در مسابقات چهارجانبه کیک بوکس که در استان یزد برگزار شد موفق شدم به بازی های فدراسیون کیک بوکس کشوری راه پیدا کنم.

بابکان افزود: در مسابقات فدراسیون کیک بوکس کشوری چون یک وزن بالاتر و اولین سال حضورم در رده سنی بزرگسالان این رشته بود موفق به کسب مقامی نشدم و در مرحله یک هشتم حذف شدم.

وی در خصوص مسیر موفقیتش گفت: سال 91 با همکاری مربیان شهرستان ذوالقدر ، حسن مجد با برگزاری اردویی دو هفته ای در شیراز و شرکت در مسابقات انتخابی بوکس استان موجب بالا رفتن سطح کاریم و این خیلی در مسیر ورزشیم تاثیر گذار بود.

میلاد بابکان عضو تیم ملی کونگ فو جمهوری اسلامی ایران در مورد ادامه موفقیت های ورزشی خود گفت: سال 93 با قهرمانی در مسابقات آنزان رزم کونگ فو قهرمانی کشور مجوز حضور و سهمیه بازی های کاپ دریای سیاه گرجستان را کسب کردم ، و در سال 2015 در این مسابقات موفق به کسب دو مقام طلا و نقره شدم.

وی در خصوص نحوه حضورش در تیم ملی کونگ فو و انتخابش بیان کرد: سال جاری هم با حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی کونگ فو مقام نخست را کسب کردم و پس از حضور در اردوی تیم ملی کونگ فو  و در مسابقه ای با فیکس تیم ملی در وزن خودم و شکست او به عنوان فیکس تیم ملی در این رشته به مسابقات جهانی قبرس اعزام شدم.


بابکان گفت: بازی های جهانی قبرس هم 29 و 30 اکتبر 2016 بود که در نیکوزیا این کشور برگزار گردید دارای سطح بالایی بود که با انجام سه بازی به فینال راه پیدا کردم ، بازی فینال هم با حریفی از کشور میزبان بازی داشتم که خداروشکر موفق به شکستش شدم و عنوان قهرمانی جهان در این رشته را به خود اختصاص دهم و هم اکنون هم در آسیب دیدگی و مصدومیت به سر می برم و ان شاء الله که هر چه زودتر رفع شود و برای بازی های بعدی آماده شوم.

وی مشوقان ورزشی خود را خانواده اش عنوان می کند و میگوید:   در حال حاضر دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته مکانیک دانشگاه علمی کاربردی نی ریز هستم.

میلاد میگوید که از ورزش لذت میبرم و از زمانی که به زورخانه رفتم خیلی تغییر کردم و غرورم کم شد، آنجا هم در کشتی پهلوانی مقام آوردم .

وی در پایان گفت: تشکر می کنم از جنگجو و مسئول هایی که به استقبال من آمدند و از مربی بسیار عزیز استاد مهدی شایان که برای من خیلی زحمت کشیدند چه در بدنسازی، آمادگی جسمانی، ان شاء الله بتوانم قدری از زحماتشون رو جبران کنم .دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: