کد خبر: ۱۰۳۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۱۴ دی ۱۳۹۵
هر کشوری بسته به قوانین خاص خود گواهینامه رانندگی را به متقاضیان ارائه می دهند.
هر کشوری با توجه به قانون های خاص ارگان مربوط به مسائل راهنمایی و رانندگی ،به متقاضیان خود گواهینامه رانندگی  اعطا می کند.

دربرخی از این کشورها قوانین به گونه ای است  که اخذ گواهینامه بسیار سخت می باشد .

 در این خبر سعی داریم تا شما را با کشورهایی که گرفتن گواهینامه رانندگی در آن به سختی انجام می شود آشنا کنیم.

فنلاند
کشورهای اسکاندیناوی به دلیل قرار گرفتن در  شرایط جوی و آب و هوایی از امتحانات رانندگی سخت برخوردار هستندکه در این بین فنلاند سخت ترین امتحان رانندگی را در بین کشورهای جهان داراست.
در فنلاند علاوه بر آن 19 ساعت درس تئوری آنها دو امتحان شهری مشکل در زمستان و تابستان دارند.

کانادا
در بین ایالتهای کانادا "کبک و شهر مونترال دارای سخت ترین امتحان رانندگی  می باشند به گونه ای که حدود 60 درصد در خواست کنندگان گواهینامه در اولین تلاش مردود می شوند.

آلمان
در کشور آلمان اخذ گواهینامه رانندگی بسیار دشوار می باشدو بسیار هزینه بر می باشد به گونه ای که بابت آزمون های تئوری و عملی آن مبلغی بالغ بر 7،800،000تومان به واحد پول ایران باید پرداخت شود و به همین جهت به عنوان گرانترین کشوراز لحاظ هزینه آزمون معرفی شده است.همچنین برای آن 4 آزمون تئوری و عملی برگزار می شود.جالب است بدانید در این بین 30 درصد افراد در مرحله اولیه آزمون رد می شوند.

سنگاپور
این کشور مدرن جنوب شرقی آسیا که به اعمال قوانین سخت گیرانه شهروندی مشهور است .در کشور سنگاپور برای برگزاری آزمون از 50 سوال تئوری استفاده می شودو 67 درصد افرادی که در آزمون شرکت می کنند رد می شوند.

آفریقای جنوبی

 افسران امتحان رانندگی در این کشور از جمله حرص درآور ترین ممتحنان در سراسر جهان هستند.در این کشور اطلاعات مکانیکی و فنی نیز جزو آزمون سخت رانندگی موسوم بهk53 است.
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: