کد خبر: ۱۰۷۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
در نوروز 96؛
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری فارس گفت:مقدمات و شرایط حضور و اقامت 500 هزار مسافر در هر شب در استان فارس فراهم شده است.
به گزارش شیرازه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: مقدمات و شرایط حضور و اقامت 500 هزار مسافر در هر شب در استان فارس فراهم شده است.

مصیب امیری با بیان اینکه مقدمات و شرایط حضور و اقامت 500 هزار  مسافر در هر شب در استان فارس فراهم شده است، اظهار داشت: امسال ۵ هتل و هتل آپارتمان در فارس افتتاح شد و همچنین ۲۰ اقامتگاه بوم گردی و ۱۴۰ خانه مسافر نیز برای ایام نوروز آماده شده است.

وی با اشاره به ساماندهی خانه‌های مبله برای اسکان ارزان قیمت عنوان کرد: منازلی که امکان واگذاری به گردشگران را داشته باشند با هماهنگی جامعه هتلداران در اختیار آنها قرار داده می شود و برای اینکه حق مسافر رعایت شود بازرسان نیز با لباس های مشخص بر روی این مجموعه ها نظارت دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: ۱۶۳ پایگاه انتظامی، ۱۶۰ مرکز اورژانس و ... در سطح استان آماده شده است.

امیری با اشاره به آغاز دوره نخست سفرهای نوروزی گفت: برای ایام نوروز نمایشگاه‌های صنایع دستی در شهرستان های استان فارس از جمله شیراز برپا می‌شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه شیرینی های سنتی و صنایع دستی شیراز  و سفره هفت سین و اجرای نمایشی مراسم کوسه بر نشین، میر نوروزی، نمایش عمو نوروز، مراسم عیدی بردن برای عروس، حافظ و شاهنامه خوانی، فالگوش و شکستن کوزه در نوروزگاه ۹۶ برگزار می شود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: