کد خبر: ۱۰۷۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
گرچه هنوز اولین روز سال جدید فرا نرسیده است، اما به دلیل شروع زودهنگام تعطیلات نوروزی بسیاری از خانواده ها بار سفر را بستند و موج اول سفرهای نوروزی آغاز شد. حجم بالای مسافرت ها و وضعیت ناپایدار جوی در بسیاری از محورهای موصلاتی کشور محدودیت هایی از جمله ترافیک ایجاد کرده است؛ وضعیتی که بر اساس اطلاعات دریافتی در مناطق غرب و شمال غربی کشور بیشتر نمود دارد.
به گزارش شیرازه، همانطور که پیش بینی های روز گذشته نشان می داد با ورود به روز یکشنبه بارش باران در بسیاری از مناطق کشور آغاز شد و در حال حاضر جدا از مناطق بارانی بسیاری از بخش های کشور نیز ابری  و مستعد بارندگی است. به این مهم باید این مسئله را اضافه کنیم که موج اول سفرهای نوروزی باعث ایجاد ترافیک در بسیاری از محورهای مواصلاتی کشور شده است.
 
روز شنبه همانطور که انتظار می رفت به صورت رسمی نقطه آغاز سفر بسیاری از خانواده ها بود و تعداد زیادی از خانواده ها خانه و کاشانه خود را با هدف تفریح، گشت و گذار و احتمالاً بازدید از دوستان و آشنایان سفر خود را آغاز کردند؛ سفرهایی که اگر با آگاهی از شرایط جوی و ترافیکی و برنامه ریزی دقیق همراه باشد، اوقات شیرین و لذت بخشی را برای آنها به ارمغان خواهد آورد.
 
بنابراین مسافران نوروزی ناگزیرند با توجه به آخرین اخبار و تحولات ترافیکی و آب و هوایی ضمن تنظیم زمان و مکان حرکت خود، تلاش کنند تا سفری بی خطر و همراه با لذت را برای خود و خانواده فراهم کنند. در ادمه در قالب بسته ای ویژه آنچه برای این مهم مورد نیاز است، ارائه می شود.
 
آخرین وضعیت ترافیک

 بنابر گزارش های به دست آمده، در شرق استان تهران محورهای هراز از محدوده مشاء تا گالری امازاده هاشم و سه راهی لاسم ترافیک سنگین و طول محور پرحجم است.
 محور کرج به چالوس نیز از محدوده های بیلقان و آدران ترافیک مشابه شرایط محورهای هراز ترافیک سنگین و پر حجم است.
 باند شمالی آزادراه کرج – قزوین از محدوده پل فردیس تا ترمینال شهید کلانتری و  در غرب استان تهران، محدوده عوارضی آزادراه تهران-قم نیز باترافیک پرحجم و سنگین مواجه هستند.
 به مطالب بالا باید این مهم را اضافه کرد که برخی محورهای کشور نیز هم اینک مسدود و یا دارای محدودیت تردد هستند که عبارتند از : محور شمشک - دیزین در استان تهران و البرز،   محور پونل - خلخال در استان های گیلان و اردبیل،   محور سروآباد - پاوه در استان های کردستان و کرمانشاه،   محور اولنگ - شاهرود در استان های گلستان و سمنان،   محور فرعی سی سخت - پادنا در استان کهکیلویه و بویراحمد،   محور شیراز - جهرم در استان فارس ،  محور فرعی گنجنامه - تویسرکان در استان همدان ،   محور استهبان - نی ریز در استان فارس و محور فرعی رودبار - کهنوج - قلعه گنج در جنوب استان کرمان.
لازم است مسافران قبل از عزیمت به این محورها از طریق مراجع رسمی در مورد آخرین وضعیت محور و مسیرهای جایگزین کسب اطلاع کنند.

آخرین وضعیت آب و هوا و پیش بینی تغییرات جوی

بر اساس اطلاعات دریافتی امروز، در استان آذربایجان غربی محور تکاب به شاهین دژ بارش برف در جریان است و در بسیاری از محورهای مواصلاتی دیگر مثل محورهای مواصلاتی استان بوشهر، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و کردستان بارش باران گزارش شده است.
در استان همدان نیز محورهای همدان به ملایر و ملایر به اراک در حال حاضر بارانی است.
 
در ادامه اطلاعات جزئی تر در مورد وضعیت آب و هوای مناطق مختلف کشور را می بینید.
 
آخرین وضعیت پیش‌بینی آب و هوا و ترافیک؛ شنبه 28 اسفند
منبع: تابناک
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: