کد خبر: ۱۰۷۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۲ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
در پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در فارس مطرح شد:
آیت الله ایمانی گفت: در استان زیرساخت ها را آنچنان محکم و استوار قرار بدهیم که صنعت خود به خود رشد و بالندگی پیدا کند.
مسئولین در رسیدگی به وضع سیل زدگان عنایت بیشتری داشته باشند/کشاورزی و صنایع فارس می بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد/هنوز با تعطیلی مراکز تولیدی در فارس روبرو هستیمبه گزارش شیرازه، آیت الله اسدا الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس در پیامی ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها و فرارسیدن سال جدید اعلام کرد:صنایع استان علیرغم تلاش هایی که برای آن صورت گرفت و در سال ۹۵ اقداماتی هم انجام گرفته متاسفانه بخاطر زیرساخت های نامناسبی که حاکم بوده تغییر چندانی نداشته است، ما هنوز با تعطیل شدن مراکز تولیدی و بیکار شدن کارگران شاغل روبرو هستیم.


متن کامل پیام نوروزی آیت الله ایمانی به مناسبت فرا رسیدن سال  ۱۳۹۶
 فرا رسیدن سال جدید شمسی، عید سعید باستانی را که امسال مقارن است با میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خدمت همه برادران و خواهران مکرم تبریک و تهنیت عرضه می دارم.
 امیدوارم در سال جدید آرامش و آسایش، خیر و برکت، سلامت و سعادت در همه خانواده حاکم باشد و تمام هم استانی ها و تمام ایرانیان عزیز و همه مسلمانان عالم در رفاه و آسایش به سر ببرند.  
 نیم نگاهی به سال ۱۳۹۵ داشته باشیم و شرایط استان را مورد ارزیابی قرار دهیم و به دنبال آن نکته ای را خدمت عموم هموطنان و هم استانی های عزیز عرضه بداریم. در سال گذشته ما شاهد تاخیر نزول آسمانی در استان بودیم و بیش از چند ماه از سال زراعی شاهد برکات الهی از آسمان نبودیم و بعد تفضلات الهی شامل حال استان شد و باران هایی بر استان بارید که امیدواریم انشاالله تا پایان فصل زراعی سال جاری این رحمت و لطف الهی مستدام باشد.

 در خلال این قصه عده ای از جنوب استان فارس بخاطر سیلی که پیدا شد و آمد متضرر شدند و مشکلاتی برای آنان رخ داد و اتفاق افتاد. من از عموم مسئولین تقاضا می کنم نسبت به رسیدگی به وضع حال سیل زدگان عنایت بیشتری داشته باشند و متمکنین استان هم خودشان تکلیف شرعی و دینی خود را در رسیدگی به روستاهای سیل زده و مناطقی که گرفتار ضرر و زیان سیل شده اند داشته باشند.

 با توجه به همین قضایای به هم خوردن نزولات آسمانی در استان فارس کشاورزی که شغل عمده مردم استان فارس بوده و بیش از ۴۰ درصد از مردم استان فارس از این شغل متنعم بوده اند امروز با مشکلات و معضلات جدی روبرو هستند، منابع آب محدودیت فوق العاده ای دارد هم آب های روان هم آب های موجود پشت سد ها و هم آب های تحت الارضی همه اینها دارای محدودیت است، طبعا می طلبد که نسبت به مسئله کشاورزی از حالت سنتی و معیشتی خارج شود و کشاورزی حرکتی علمی و دانش بنیان شود و مسئولین امر در این راه تلاش بیشتری داشته باشند.

 ما متاسفیم که هنوز در سطح استان فارس وضعیت مطلوب بر مساله کشاورزی حاکم نیست و باید فکری برای این قضیه داشت، همه عزیزانی که کارشناس این رشته هستند در کنار روستاییان آموزش های لازم را به کشاورزان بدهند و کشاورزی را از حالت معیشتی و سنتی و یا آبیاری سیلابی و غرق آبی خارج ساخته و از اصول و فنون جدید پیروی کنند، از بذر ها و انواع مختلف درخت هایی که با خشکسالی مطابقت دارد بهره برداری نماید. 

 کشاورزانی که متضرر شده اند و می شوند بخاطر اینکه قدرت کشت را از دست داده اند فکری به حال آنان بعمل بیاید یا کشت جایگزین یا ضرر عدم کشت به شکلی جبران شود که آنها راهی شهرهای مختلف نگردند و مهاجرت های بی اساس انجام نشود.

 صنایع استان علیرغم تلاش هایی که برای آن صورت گرفت و در سال ۹۵ اقداماتی هم انجام گرفته متاسفانه بخاطر زیرساخت های نامناسبی که حاکم بوده تغییر چندانی نداشته است، ما هنوز با تعطیل شدن مراکز تولیدی و بیکار شدن کارگران شاغل روبرو هستیم.

 در استان زیرساخت ها را آنچنان محکم و استوار قرار بدهیم که صنعت خود به خود رشد و بالندگی پیدا کند نه در شرایطی که ما امروز شاهد آن هستیم و وضعیت مطلوبی را نمی بینیم و افقِ مطلوبی را ملاحضه نمی کنیم. کشاورزی و صنایع استان می بایست در سال آینده بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

در استان نیروی استانی فوق العاده قوی و ارزشمندی داریم، استان فارس واجد نیرو های سازنده مبتکر خلاق کارشناس زبده در عرصه های مختلف است، اینها می توانند با داشتن زیرساخت محکم و استوار هم خدماتشان را به استانهای دگر ارائه کنند و هم خدمات را به خارج از کشور ارائه نمایند.

 زیرساخت لازمِ ارائه خدمات مهندسی فنی استان فارس به وجود نیامده و یا ضعیف است و باید ما این را توسعه دهیم تا مهندسین و دانشمندان جوان ما که آماده هستند، در کشور ها و استان های دگر خدمات علمی ارائه کنند.

متمکنین، توانمندان عزیزانی که قدرتی دارید و توانایی خدای متعال به شما داده است بیایید و با حمایت از محرومین و اقشار کم درآمد جامعه این آسایش و آرامش را تقسیم کنید، آنها را هم شریک نعمات الهی خودتان قرار دهید.

 مردم متمکن استان فارس همیشه در کارهای خیر پیش قدم هستند در اینجا هم پیش قدمی خود را عند الله و عند الرسول ثابت کنید و نشان دهید که اجازه نخواهید داد که درشب عید سفره ای خالی بماند و خانه ای بدون نان باقی باشد.

 آینده انشاالله برای همه شما بهتر از  گذشته باشد و بتوانیم در زیرسایه امام زمان(عج) و رهبری های رهبر معظم انقلاب اسلامی و با استعانت از خون های پاک شهدای عزیزمان راه سعات و نجات را طی کنیم.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: