کد خبر: ۱۰۸۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۶
مراسم باشکوه اعتکاف که همه ساله ، قبل از اذان صبح ۱۳رجب که مصادف با میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) آغاز وتااذان مغرب ۱۵رجب یعنی وفات حضرت زینب(س) ادامه دارد.

به گزارش شیرازه، علی سخاوتی کارشناس مذهبی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سپیدان  در گفت‌وگو با خبرنگار مارگون، از ثبت‌ نام مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان سپیدان خبر داد و اظهار کرد: ثبت‌ نام در مسجد جامع واداره تبلیغات اسلامی وبرخی از مساجد های مورد نظر در روستاها وهماشهر وبیضا انجام می‌شود.

سخاوتی در خصوص مساجد آماده شده شهری و روستایی جهت برگزاری مراسم پرفیض اعتکاف گفت: به همین منظور جمعا 15مسجد شهری و روستایی آماده برگزاری اعتکاف در شهرستان سپیدان در سه بخش مرکزی ؛ هماشهر وبیضا می باشند.

وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته در ایام اعتکاف استقبال خواهران به نسبت برادران بیشتر بوده بیان داشت: به حمدالله درسالهای اخیر  استقبال جوانان و نوجوانان با تحصیلات دانشگاهی و طلاب بسیار عالی بوده اند که این موضوع نشانگر اینست که درصد قابل توجهی از قشر معتکف را جوانان فرهیختگان شامل می شوند.
حجت الاسلام ارودا تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از سه هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف ایام‌البیض ماه رجب  در سطح شهرستان حضور یابند در حالی که سال گذشته 2000 هزار نفر شرکت کردند.

کارشناس مذهبی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سپیدان   به برنامه‌های ایام‌البیض اشاره کرد و گفت: محافل انس با قرآن، ، دعوت ازسخنرانان برجسته استانی وکشوری ؛ مراسم میلاد حضرت علی (ع)، مراسم اعمال ام‌داوود، ختم قرآن و ذکر صلوات، برگزاری مسابقه فرهنگی، از جمله این برنامه‌هاست.

سخاوتی گفت: از استاید برجسته وسخنرانان مطرح حوزه و دانشگاه نیز دعوت شدند تا در مراسم اعتکاف برنامه‌هایی را داشته باشند.

وی در ادامه افزود : باید برگزاری این مراسم معنوی را علاوه بر ماه های شعبان و رجب در ماه مبارک رمضان نیز به صورت گسترده ای ترویج دهیم .

گفتنی است مراسم باشکوه اعتکاف که همه ساله ، قبل از اذان صبح ۱۳رجب که مصادف با میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) است تا پس از اذان مغرب ۱۵رجب یعنی وفات حضرت زینب(س) ادامه دارد.

منبع: مارگون


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: