کد خبر: ۱۰۸۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۶
مدیرکل پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش خبر داد؛
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: ستادهای ثبت‌نام از اول اردیبهشت ماه در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و تا پایان شهریورماه، به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش شیرازه، سید رحیم میرشاهولد مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «ستادهای ثبت‌نام آموزش و پرورش از چه زمانی شکل می‌گیرد؟»، اظهار داشت: ستادهای ثبت‌نام از اول اردیبهشت ماه در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و تا پایان شهریورماه که ثبت‌نام به اتمام می‌رسد، ستادها کارها را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: کار بزرگی در زمان ثبت‌نام انجام می‌شود یعنی تعداد نظارتی که مجموعه همکاران آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس انجام می‌دهند، عدد بسیار بزرگی است.

میرشاهولد با بیان اینکه تابستان سال گذشته 67 هزار مورد بازرسی مدرسه‌ای برای نظارت بر ثبت‌نام و راه‌اندازی کار مدارس داشتیم، خاطرنشان کرد: همه عوامل دست به دست هم دادند و ستادها وارد کار شدند تا ثبت‌نام برای مردم امری ساده و راحت شود اما به این معنا نیست که هیچ خانواده‌ای و دانش آموزی با مشکل ثبت‌نام مواجه نشده است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بر اساس محدوده‌بندی ثبت‌نام، کار را دنبال می‌کنیم، گفت: برخی خانواده‌ها دوست دارند فرزندان خود را در مدارس خاصی ثبت‌نام کنند که محدودیت‌هایی داریم زیرا منطقه‌بندی خاصی برای محدوده ثبت‌نام انجام می‌شود؛ برخی اولیا دوست دارند از محدوده دیگری به مناطق دیگر بروند و در هر مدرسه که دوست دارند، ثبت‌نام کنند که در این خصوص محدودیت داریم.

وی افزود: بخش زیادی از دانش‌آموزان میان پایه هستند و نیازی به مراجعه و ثبت‌نام ندارند و به شکل معمول ثبت‌نام آنها انجام می‌شود اما ثبت‌نام برای کسانی که وارد دوره جدید تحصیلی می‌شوند باید اتفاق بیفتد.

میرشاهولد با اشاره به برخی سختی‌ها و مشکلاتی که ممکن است در هنگام ثبت نام رخ دهد، عنوان کرد: عدم رعایت محدوده‌بندی ثبت‌نام، نداشتن شرایط لازم ثبت‌نام در مدرسه انتخابی اولیا و برخی موارد دیگر، سختی‌هایی را ایجاد می‌کند اما نظارت بر ثبت‌نام در تمام مناطق انجام می‌شود.

وی افزود: بیشترین نظارت‌ها و مشکلات مربوط به مناطق شهری و مراکز استان هاست؛ اگر شرایط ثبت‌نام وجود داشته باشد خارج از محدوده هم به صورت استثنا ثبت‌نام می‌کنیم؛ ضمن اینکه نمی‌خواهیم تعداد دانش‌آموزان در یک کلاس درس زیاد از نُرم خود خارج شود.

منبع: فارس

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: