کد خبر: ۱۰۸۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۶
لیگ برتر فوتبال ایران؛
تیم صبای قم در حالی به مصاف شاگردان منصوريان می رود که در اين تيم 5 بازيکن سابق استقلال، حضور دارند که شايد کار صمد مرفاوی را برای پيروزی سخت کنند.
به گزارش شیرازه تیم فوتبال استقلال در حالى در هفته بیست و هفتم مسابقات لیگ برتر به مصاف تیم صباى قم مى رود كه در تیم صبا 5 بازیكن حضور دارند كه در گذشته سابقه پوشیدن پیراهن آبى ها را در کارنامه دارند و نكته قابل توجه دیگر این است كه صمد مرفاوى نیز در گذشته هدایت تیم استقلال را نیز بر عهده داشته و كریم باستانى نیز هدایت دروازه بانان استقلال را بر عهده داشته است. 
 
از طرفى تیم صبا در جدول رقابت ها وضعیت چندین مناسبى ندارد و براى بقا به مصاف استقلال مى رود. همچنین تیم استقلال نیز براى ماندن در رده دوم جدول و رسیدن به نایب قهرمانى مى جنگد. 
 
با این وجود باید دید نمایش بازیكنان صبا در مقابل استقلال در بازى امروز به چه نحو خواهد بود. آیا این بازیكنان كه در گذشته سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را دارند به ماندن آبى ها در رده دوم كمك خواهند كرد و یا با توجه به تعهد اخلاقى از تیم صبا دفاع و اجازه نخواهند داد استقلال پیروز میدان باشد. 
 
محسن فروزان دروازه بان فعلى صبا كه در گذشته سنگربان تیم استقلال بوده در پیامى اعلام كرده كه به این پرچم قسم ( آبی) هیچ وقت نمی‎گذارم پرچم استقلال پایین بیاید. جدا از این که باید امروز برای سربلندی صبا همه تلاشم را انجام می‌دادم، به فکر بالا ماندن استقلال در جدول هم بودم دعا می‌کنم تا هم صبا در لیگ بماند و هم استقلال به مقامی که می‌‎خواهد برسد.
 
از طرفى تیم صبا 2 بازیكن دیگر به نام هاى حنیف عمران زاده و رضا عنایتى دارد كه در پست هاى مهاجم و مدافع بازى مى كنند و این بازیكنان نیز در استقلال توپ زدند. به این ترتیب تعصب آنها نیز به استقلال مشهود است. با این وجود عمران زاده و عنایتى نیز دوست دارند استقلال در رده دوم جدول باقی بماند اما از طرفى تعهد اخلاقى آنها به صبا كمى كار را براى هر 2 سخت خواهد كرد. 
 
همچنین حضور میثم مجیدى در تیم صبا كه این بازیكن هم سال گذشته در جمع آبى پوشان بوده كار را براى او سخت مى كند چرا مجیدى در صحبت هایى اعلام كرده، امیدوارم به تیم استقلال گل نزنم، چون ناراحت می‌شوم. اگر هم این اتفاق بیفتد، قطعا شادی نمی‌کنم. از بچگی استقلال را دوست داشتم و به این تیم عِرق دارم. 
 
از سوى دیگر علیرضا رمضانى دیگر بازیكن صبا كه در استقلال هم بازى كرده شرایط را برایش سخت مى كند چرا كه وى هم باید در مقابل تیم سابق خود به میدان برود. 
 
حالا این دروازه‎بان ،مدافع و مهاجم متعصب استقلالی، امروز دیگر باید در یک بازی حساس که برای تیمشان همانند بازی مرگ و زندگی است مقابل استقلال قرار بگیرند. 
 
این 5 بازیكن در حالی باید برای پیروزی صبا و بقای تیمشان در لیگ برتر تلاش کنند كه از طرفى برد تیم استقلال نیز براى آنها مهم محسوب مى شود. 
 
در دیدار امروز استقلال برای نایب قهرمانی و گرفتن سهمیه آسیا نیاز به پیروزی در مقابل صبا دارد و باید این تیم دروازه فروزان را باز کند و به نوعى مانع گلزنى عنایتى مهاجم صبایی ها شود و البته دفاعى همچون عمران زاده را نیز بشكند و از سد دو بازیكن دیگر به نام مجیدى و رمضانى عبور کند. 
 
فروزان، عمران زاده، عنایتى، مجیدى و رمضانى در مقابل صبا تعهد اخلاقی دارند و آن طور که پیداست آنها عاشق استقلال نیز هستند و باید دید این 5 بازیكن چه عملكردى در مقابل استقلال خواهند داشت.
 
آیا این 5 بازیكن همچنان همانند گذشته به خاطر عشق به استقلال اجازه برد به تیم سابق خود را مى دهند و یا اینكه براى برد تیم فعلى و البته بقاى صبا تلاش مى كنند.
 
از طرفى باید بدانیم عنایتى مهاجم سابق استقلال كه در حال حاضر در تیم صبا توپ مى زند عنوان كرده در نظر دارد از هواداران آبى پوش در دیدار امروز خداحافظى كند .با این تفاسیر آیا وى با عملكرد خوب خود در بازى و گل نزدن باعث خوشحالى هواداران استقلالى مى شود یا خیر؟ 
 
با این وجود باید منتظر ماند تا دید این 5 بازیكن استقلالى سابق از تیم صبا دفاع مى كنند و یا تنها به دلیل علاقه به یك رنگ حاضر به حذف و یا باخت تیم خود مى شوند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: