کد خبر: ۱۰۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۶
محمد حسن آبادی مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ تصویب‌نامه هیأت وزیران مبنی بر تعیین ضریب حقوقی سال ۹۶ برای کارکنان شهرداری‌های کشور خبر داد.
به گزارش شیرازه، محمد حسن آبادی مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در راستای ابلاغ تصویب نامه 26 فروردین 1396 هیات وزیران، حداقل حقوق کارکنان شهرداری‏‌ها به میزان شش میلیون و ششصد هزار ریال تعیین شده که با احتساب فوق العاده‌های موضوع ماده 6 قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت ( فوق العاده جذب وفوق العاده طرح مسیر ارتقاء شغلی) از مبلغ ده میلیون و سیصد و پنجاه هزار ریال کمتر نخواهد بود.

وی اضافه کرد: حداکثر حقوق و مزایای مستمر کارکنان شهرداری‌ها در سال 1396 به میزان هفت برابر حداقل حقوق تعیین شده معادل چهل و شش میلیون و دویست هزار ریال است.

حسن آبادی در ادامه اظهار داشت: همچنین براساس بخشنامه مورخ 11 مرداد 1395 سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت و بخشنامه مورخ 14 شهریور 95 وزیر کشور، سقف خالص پرداختی تمامی کارکنان، مدیران و شهرداران پس از کسورات قانونی و مالیات، بطور متوسط در هر ماه از سه برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر به میزان ( 138.600.000ریال) در سال 1396 به استثناء عیدی، حق ماموریت روزانه و حق التدریس کارکنان واجد شرایطی که خارج از وقت اداری با رعایت ضوابط مربوط انجام می‌شود، تجاوز نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: بدیهی است پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان شهرداری‌‏ها و شهرداران براساس پست سازمانی است و هرگونه پرداخت براساس ابلاغ آنان خارج از عناوین پست‌های سازمانی مصوب در ساختار سازمانی شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته فاقد وجاهت قانونی بوده و به منزله تصرف در اموال عمومی بیت المال است.
منبع: فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: