کد خبر: ۱۰۹۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶
معاون امورتوانبخشی بهزیستی استان تهران از پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی به معلولان دارای مدرک فنی حرفه‌ای درحوزه اشتغال خبر داد.
جزئیات پرداخت وام ۱۵ میلیونی به معلولانبه گزارش شیرازه، حسین اسدی معاون امورتوانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: در جلسه معاونت توانبخشی بهزیستی استان تهران به انجام راهکارهای جدید برای افزایش اشتغال معلولان درسال ۹۶ تاکید شد.

وی افزود: راهکار‌هایی جهت افزایش اشتغال معلولان از سال‌های گذشته در دستور کار سازمان بهزیستی بوده که از آن جمله می‌توان به فعالیت مراکز آموزشی و توانبخشی روزانه و همچنین کارگاه‌های حمایتی اشاره کرد.

معاون امورتوانبخشی بهزیستی استان تهران از اجرای طرح‌های جدید جهت افزایش اشتغال معلولان در استان تهران خبرداد و خاطرنشان کرد: بر همین اساس برنامه مدونی در حال تهیه و تدوین است که از آن جمله می‌توان به گسترش مشاغل خانگی و کسب و کار خانگی و خرد اشاره کرد.

اسدی همچنین به پرداخت وام اشتغال به معلولان دارای مدرک فنی حرفه‌ای از سازمان مربوطه اشاره کرد و گفت: افرادی که دارای مدرک تخصصی باشند می‌توانند از وام ۱۵ میلیون تومانی بهزیستی استان تهران با اقساط مناسب استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه وام اشتغال به معلولان واجد شرایط و از سنین ۱۸ تا ۵۰ سال پرداخت می‌شود، گفت: درسال جاری میزان اشتغال معلولان نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت که از جمله راهکارهای در نظر گرفته شده توسعه مشاغل خانگی است.
منبع: مشرق
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: