کد خبر: ۱۱۰۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
یک هفته پس از بازگشت به آمریکا؛
یک دانشجوی آمریکایی که به مدت ۱۷ ماه در زندان کره شمالی بسر برده بود، پس از بازگشت به آمریکا در بیمارستانی در شهر سینسیناتی درگذشت.
مرگ دانشجوی آمریکایی بازداشتی در کره شمالیبه گزارش شیرازه، «اُتو وارمبیر» دانشجوی آمریکایی که به مدت هفده ماه در زندانهای کره شمالی بسر برده بود، کمتر از یک هفته پیش در حالی که در حالت کُما بسر می برد، به آمریکا برگردانده شد.

خانواده وارمبیر روز دوشنبه با انتشار یک بیانیه، از مرگ او در بیمارستانی در شهر سینسناتی خبر دادند.

در این بیانیه که متعاقب مرگ اُتو وارمبیر در ساعت ۲:۲۰ دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی منتشر شد، آمده است: «متأسفانه بدرفتاری وحشتناک و شکنجه گرانه با فرزندمان توسط دولت کره شمالی هیچ حاصل دیگری بجز غم و اندوهی که امروز آن را تجربه می کنیم، در پی نداشت».

گفتنی است که اُتو وارمبیر که در زمان مرگ ۲۲ سال سن داشت، به اتهام سوء استفاده و دزدیدن یک پوستر سیاسی از طبقه ای در هتل محل اقامت خود در کره شمالی، به ۱۵ سال زندان با عمل شاقه محکوم شد.

این دانشجوی دانشگاه ویرجینیای آمریکا برای بیش از ۱۷ ماه در زندان بسر برد و هفته گذشته به دلایل پزشکی از کره شمالی خارج و به آمریکا برگردانده شد.

پزشکان اعلام کردند که اتو وارمبیر متحمل آسیب جدی مغزی شده است؛ اما علت این آسیب دیدگی مشخص نیست.

«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا که به روند آزادی وارمبیر کمک کرد، گفت که واشنگتن کره شمالی را به دلیل زندانی کردن غیرعادلانه وارمبیر «مسئول می داند».

در همین ارتباط، سناتور «جان مک کین» جمهوریخواه از ایالت آریزونا مدعی شد: «اجازه بدهید واقعیتها را ساده بازگو کنیم: اُتو وارمبیر، شهروند آمریکایی توسط دولت کیم جونگ اون کشته شد».

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با محکوم کردن دولت کره شمالی، مراتب تأسف و تأثر خود را به خانواده وارمبیر ابراز کرد.
منبع: مهر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: