کد خبر: ۱۱۱۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸ - ۲۳ تير ۱۳۹۶
گذری در شهر حضرت زهرا(س)؛
در شهرستان خرامه، بسیاری از فعالیت های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی توسط زنان و دختران مدیریت می شود؛ مجموعه های مختلفی که طی سالیان گذشته امتحان خود را پس داده و سربلند بیرون آمده اند.

به گزارش شیرازه،  آنچه که در نظر اول از واژه «حجاب» بر می آید، چادر سیاه رنگی برای زنان است اما این واژه معنی گسترده تری در پاکی ظاهر، اعضا و جوارح، کلام و سخن، ادب و اخلاق و نگاه و نظر دارد.

برخی این گونه تصور می کنند که حجاب یک زن با فعالیت های او در تضاد است به گونه ای که اگر یک زن، حجاب اخلاقی و ظاهری را به خوبی رعایت کند پس نمی تواند یک فعال اجتماعی موفق باشد، نمی تواند برنامه های اقتصادی داشته باشد و یا در کارهای سیاسی حضور یابد؛ این طرز تفکر کاملا اشتباه است.

در شهرستان خرامه، بسیاری از فعالیت های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی توسط زنان و دختران مدیریت می شود؛ مجموعه های مختلفی که طی سالیان گذشته امتحان خود را پس داده و سربلند بیرون آمده اند، یکی از این افراد، وجیهه محمدی دهیار روستای معزآباد جابری است.

محمدی یکی از 8 زنی است که به عنوان دهیار در روستاهای مختلف شهرستان خرامه فعالیت دارد؛ او علاوه بر دهیاری، فعالیت در دامداری گاو و گوسفند، نانوایی، جمعیت هلال احمر و بسیاری برنامه های دیگر را در کارنامه خود دارد.

وی در این باره می گوید: از سال 68 با فروش تخم مرغ در روستای معزآباد جابری کار اقتصادی را شروع کردم، در این راه شوهر و فرزندانم بهترین مشوق من بودند و در طول این چندسال فهمیدم که زنان هم می توانند در حوزه های مختلف موفق باشند.

او از سال 86 دهیار روستای معزآباد جابری است و انتقال آب شیرین به این روستا پس از 15 سال و همچنین توسعه شهرک جدید معزآباد از 4 خانوار به 700 خانوار دارای آب و برق و گاز را از مهمترین فعالیت های شورای روستا و دهیاری می داند.

این فعال اجتماعی به اجرای طرح CBR اشاره کرد و در این رابطه گفت: این طرح را از سال 88 جهت شناسایی معلولین روستا راه اندازی کردیم، در این طرح، معلولین با اخذ وام کم بهره، طرح های خوداشتغالی خیاطی، دامداری و ساندویچی راه انداخته اند، معلولانی که روزی فکر می کردند در جامعه اضافی هستند امروز با روحیه بالا مشغول به کار شده اند.

وی در ادامه به تشریح سایر فعالیت های اقتصادی همچون مجموعه گاوداری با اشتغالزایی 5 نفر، نانوایی با اشتغالزایی 3 نفر و شرکت تعاونی روستایی زنان با حضور بسیاری از زنان این روستا پرداخت و از همه کسانی که در این راه همت گذاشته اند تشکر کرد.

وجیهه محمدی اولین زنی نیست که در این راه قدم گذاشته و قطعا آخرین زن هم نخواهد بود اما آنچه که از این گزارش بر می آید، قطعا حجاب اسلامی، دیواری برای فعالیت های مختلف نخواهد بود و نشان می دهد که فعالیت این دسته از جامعه نیز بسیار چشم گیر خواهد بود.

http://sedaykherameh.ir/files/images/96-Tir/22%20vajihe/22%20tir%20%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87%D9%87%202.jpg

http://sedaykherameh.ir/files/images/96-Tir/22%20vajihe/22%20tir%20%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87%D9%87%203.jpg

http://sedaykherameh.ir/files/images/96-Tir/22%20vajihe/22%20tir%20%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87%D9%87%204.jpghttp://sedaykherameh.ir/files/images/96-Tir/22%20vajihe/22%20tir%20%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87%D9%87%205.jpg

منبع: صدای خرامه
برچسب ها: خرامه ، دهیاری ، روستاها
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: