کد خبر: ۱۱۱۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - ۲۵ تير ۱۳۹۶
کلنگ احداث مخزن 2 هزار و 500 لیتر مکعبی آب آشامیدنی صفاشهر با تامین اعتبار از درآمدهای معدن چاه مرغی صفاشهر به زمین زده شد.

به گزارش شیرازه،  با حضور رحیم زارع نماینده مردم خرم بید در مجلس، محمدعلی قلندری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری فارس و جمعی از مسئولان شهرستان کلنگ احداث صفاشهر به زمین زده شد.

دلاور نوروزی مدیر آب و فاضلاب شهری خرم بید درباره کلنگ زنی این طرح به خبرنگار بام فارس گفت: مخزن بتنی آب آشامیدنی صفاشهر دارای ظرفیت 2 هزار و 500 متر مکعب است و برای ذخیره آب ناحیه 1 صفاشهر و در کنار مخزن هزار متر مکعبی فعلی این بخش از شهر احداث می‌شود.

وی با اشاره به محرومیت شهرستان خرم‌بید از بودجه 3 درصد نفت و گاز، اعتبار ساخت این مخزن را از محل درآمدهای معدن چاه مرغی اعلام و اظهار کرد: برآورد اولیه هزینه این طرح بیش از 700 میلیون تومان است که بخشی از این اعتبار اختصاص داده شده و عملیات اجرایی ساخت این مخزن آغاز شده است و در صورت تامین بقیه اعتبار، تا یک سال آینده این طرح تکمیل می‌شود.

مدیر آب و فاضلاب شهری خرم بید افزود: با توجه به قطع چندین ساعته آب هنگام بروز مشکلاتی مانند قطع جریان برق در بخش‌هایی از صفاشهر، با ساخت این مخزن که توانایی تامین 12 ساعت آب آشامیدنی شهروندان را دارد دیگر مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

وی درباره انتقال آب آشامیدنی از شهرستان‌های همجوار گفت: برای تامین آب آشامیدنی شهرهای صفاشهر و بوانات پیش‌بینی انتقال آب از منابع آهکی شهرستان‌های همجوار با سرعت انتقال 140 لیتر در ثانیه شده است که برای تامین اعتبار از منابع ملی در حال پیگیری هستیم.

نوروزی افزود: در حال حاضر در اوج مصرف آب هستیم و همه چاه‌ها تامین آب شهر در مدار قرار دارند، با توجه به وضعیت خشکسالی مشترکین باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

وی همچنین از کلنگ‌زنی مخزن هزار و 500 لیتری ذخیره آب آشامیدنی مشهدمرغاب خبر داد و اظهار داشت: هزینه اجرای این طرح بالغ بر 550 میلیون تومان است و اعتبار این طرح نیز از درآمدهای معدن چاه مرغی صفاشهر تامین می‌شود.

منبع:  بام فارس

برچسب ها: خرمبید ، کلنگ زنی ، احداث
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: