کد خبر: ۱۱۱۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱ - ۲۵ تير ۱۳۹۶
کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت سپیدان ،از تشکیل اولین جلسه کمیته بهداشت کشاورزی به منظور ارائه خدمات بهداشت حرفه ای به کشاورزان خبر داد.

به گزارش شیرازه، رضا امیری کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت سپیدان  در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه سالانه حدود 170هزار نفر در حوادث کشاورزی جان خود را از دست می دهند و شغل کشاورزی بعد از کار در معدن و فعالیت های ساختمان سازی سومین شغل پر مخاطره دنیا محسوب می شود گفت: باتوجه به اهمیت  کشاورزی و تعدد شاغلین در این زمینه ، فعالیت کمیته بهداشت کشاورزی در راستای پیشگیری از بیماری های شغلی مرتبط ، اختلالات اسکلتی – عضلانی  انجام معاینات شغلی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود : کمیته بهداشت کشاورزی در راستای ارائه خدمات بهینه بهداشت حرفه ای به کشاورزان با توجه به تفاهم نامه بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تشکیل می شود و مسائل بهداشتی و درمانی کشاورزان مورد بررسی قرار گرفته و جهت ارائه خدمت به آنها توسط کارشناسان مرکز بهداشت و جهاد کشاورزی تصمیم گیری می شود.

امیری ادامه داد: اولین جلسه این کمیته در تیر ماه سال جاری در جهاد کشاورزی شهرستان با حضور کارشناسان و مسولین واحد های جهاد کشاورزی و رئیس مرکز بهداشت، کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای و کارشناس مسئول بهداشت کشاورزی برگزار گردید.

 کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای ،برنامه ریزی آموزشی ویژه کشاورزان در زمینه بهداشت ،روش های ایمن سم پاشی، بیماری های شغلی کشاورزی، ارائه جزوهای های آموزشی، ترغیب کشاورزان به استفاده از وسایل حفاظت فردی و تهیه تعدادی از وسایل حفاظت فردی توسط مرکز بهداشت را از جمله مصوبات این جلسه برشمرد.

شایان ذکر است مساله بیمه ، سختی کار کشاورزان و جایگزینی سموم کم خطر به جای سموم پر خطر با همکاری مشترک مرکز بهداشت و جهاد کشاورزی در حال پیگیری است.

منبع: مارگون

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: