کد خبر: ۱۱۳۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
معاون تحقیق و توسعه اتاق بازرگانی شیراز خبر داد
معاون تحقیق و توسعه اتاق بازرگانی شیراز از راهیابی پروژه‌ اتاق‌شیراز به کمیته داوران فدراسیون اتاق های بازرگانی جهان خبر داد.


راهیابی پروژه‌ اتاق‌شیراز به کمیته داوران فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهانبه گزارش شیرازه، معاون تحقیق و توسعه اتاق بازرگانی شیراز گفت: در یک سال اخیر شاهد تغییرات مثبت در اتاق شیراز بودیم و با توجه به رسالت اتاق بازرگانی به عنوان محلی برای تصمیم سازی، تمرکز ما بر ارائه خدمات علمی و دانش محور به مخاطبان و ذی نفعان اتاق در استان بود.

یلدا راهدار در یک نشست خبری یکی از حرکت های دانش بنیان در اتاق شیراز را راهیابی پروژه‌ اتاق‌شیراز به کمیته داوران فدراسیون اتاق های بازرگانی جهان عنوان و بیان کرد: پروژه کمک به ارتقای تولید و تجارت گیاهان دارویی اتاق شیراز از میان 53 پروژه از 27 کشور به مرحله نهایی راه یافته است.

وی افزود: اتاق شیراز به همراه اتاق‌های کلمبیا، انگلیس، ترکیه و فیلیپین به مرحله نهایی راه‌یافته است که در شهریورماه جاری اتاق شیراز برای معرفی و دفاع از طرح خود در آیین نهایی اتاق های جهان شرکت می کند.

راهدار اظهارداشت: احیای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان فارس و استقرار دبیرخانه آن در اتاق شیراز یکی از فعالیت های ما در جهت بهبود فضای کسب و کار در استان بود که در این شورا مشکلات فضای کسب و کار و فعالان بخش خصوصی استان مطرح و راهکار ارائه می شود.

وی، از فعالیت های مثبت در اتاق شیراز را دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت ایزو 9001و گواهینامه آراستگی محیط کار، راه اندازی پرتال و پایگاه خبری اتاق شیراز، برپایی کمیسیون های تخصصی با مصوبه های اجرایی در بخش های مختلف، احیای شورای پژوهشی با حضور 15 نفر از اساتید دانشگاه در جهت بررسی نیازهای فضای کسب و کار استان بیان کرد.

او اضافه کرد: راه اندازی شورای پیشکسوتان و جوانان، انعقاد تفاهم نامه با دستگاه هایی از جمله اداره کل مالیاتی استان جهت تسهیل مشکلات بخش خصوصی،راه اندازی کارگروه ویژه ساماندهی اعزام و پذیرش هیات های خارجی، بازنگری در دوره های آموزشی اتاق، برگزاری دوره های تخصصی کارت بازرگانی، ساماندهی تشکل های صادراتی در استان را از دیگر اقدامات انجام شده در اتاق بازرگانی شیراز بوده است.

راهدار ادامه داد: همچنین شورای راهبردی ارتباط با رسانه ها در اتاق شیراز تشکیل شده که در آن مسایل و چالش ها در بخش اقتصادی استان ارائه و از همفکری و راهکارهای رسانه ها برای پیشبرد بخش اقتصادی استان بهره می گیریم. 

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: