کد خبر: ۱۱۳۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
فرماندار سپیدان خبرداد؛
جلسه تنظیم سند چشم انداز ۲۰ ساله شهر اردکان به ریاست فرماندار سپیدان وباحضورمسئولان محلی در سالن فرمانداری برگزار شد.

به گزارش شیرازه، شبیر زارع خفری فرماندار شهرستان سپیدان در جلسه تنظیم سند ۲۰ساله شهر اردکان اظهار داشت:مبلمان شهری که یک ضرورت و زیبایی شهری است نشات گرفته از چشم انداز و سندی است که ما ارائه می دهیم.

زاع خفری در ادامه افزود: شهر مانند انسان یک موجود زنده است با این تفاوت که انسان به دنیا می آید، بزرگ وبزرگتر میشود و مشکلات ونیازهای او هم همزمان بزرگ می شوند اما بعلت فهم و آگاهی  و روشن بودنش به اینکه  سنین پیری به او دست خواهد داد مشکلات ونیازهای اوکمتر و از نظر جسمی نیز ضعیف خواهد شد اما شهر عکس این قضیه می باشد به نحوی که  یک شهر مانند یک انسان متولد میشود و بزرگ و بزرگتر می شود وهرچه بزرگتر می شود مشکلاتش پیچیده تر میشود و نیازمند برنامه های بلندمدت بیشتر است پس این امری طبیعی است که از ابتدا که یک شهر را طراحی می کنیم یک طرح پنج ساله نیز برای آن پیش بینی کنیم.

وی با بیان اینکه گاهی رشد شهرها فراتر از برنامه های کوتاه مدت آنها می باشد، تصریح کرد:گاهی ما شاهد هستیم که برنامه های کوتاه مدتی برای یک شهر دیده می شود اما در آینده این شهر به قدری بزرگ می شود که فراتر از برنامه ۵ساله یا ۱۰ساله رشد می کند.

فرماندار سپیدان این شهرستان را شهرستانی باقدمت دیرینه و متشکل از استعدادهای بالقوه بسیار معرفی کرد وافزود:امروزه مهمترین صنعت در دنیا، صنعت گردشگری است که ما میتوانیم شهرستان سپیدان را با این همه پتانسیل بالا از حیث گردشگری مرکز کشوربدانیم.

زارع خفری در پایان ابراز امیدواری کرد که این سند در زمان کوتاه به گونه ای عمیق تهیه گردد که آینده ای بسیار طولانی داشته باشد.

در ادامه جهانخواه معاون فرماندار سپیدان با بیان اینکه هدف از تدوین سند چشم انداز شهری افزایش بهره وری و ارتقای سطح خدمت رسانی به شهر و شهروندان است، اظهار داشت:شهرستان سپیدان وشهر اردکان علی رقم اینکه قدمتی تاریخی دارند متاسفانه هنوز با جایگاهی که مدنظر شهر وشهروندان است فاصله زیادی دارد که امیدواریم با تهیه این سند گامی موثر در راستای توسعه شهر برداشته شود.

معاون فرماندار سپیدان با اشاره به پتانسیل بالای این شهرستان در حوزه گردشگری اظهار داشت:از نظر جغرافیایی شهر اردکان سومین شهر در کشور از نظر ارتفاع تاسطح دریا می باشد و همچنین دومین قله بلند استان یعنی کوه رنج در این شهرستان است که ضرورت دارد بستر به گونه ای محیا گردد که رونق اقتصادی در تمام نقاط شهر دیده شود که این امر نیازمند یک برنامه سند چشم انداز  می باشد که امیدواریم در آینده محقق گردد.

رهنما شهردار شهر اردکان نیز در این جلسه اظهار داشت :تاکنون مدیریت شهری در اردکان یک مدیریت سنتی بوده است و هیچ گونه برنامه برای آینده وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه هدف از تهیه این سند مشخص کردن هدف و مسیر حرکت است، تصریح کرد:این سند یک سند فرادستی برای راه ومسیری است که شهردار وشورا باید طی کنند.

درپایان طرح مذکور توسط مشاورین طرح ارائه گردید و هریک از حاضرین در جلسه نظرات وپیشنهادات خود را مطرح نمودند.

به نقل از مارگون

برچسب ها: سپیدان ، فارس ، چشم انداز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: