کد خبر: ۱۱۳۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۹ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۶
وزیر امور اقتصادی دارایی:
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم معارفه خود گفت: خود را متعهد به اقتصاد مقاومتی می‌دانم.
متعهد به اقتصاد مقاومتی هستم/ اوراق خزانه مانع کاهش نرخ سودبه گزارش شیرازه، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز با اشاره به عمر طولانی کاری خود،‌با بیان این که در مراسمهای تودیع و معارفه زیادی شرکت کرده و اولین معارفه‌اش مربوط به سال 60 است، گفت: برای تحقق اهداف اقتصادی به لحاظ گستردگی نیاز به همکاری مجلس داریم و از حالا کارت زرد جمع می‌کنیم و باید پاسخگو باشیم، البته هرچه از دوست رسد نیکوست، امیدوارم بتوانم مانند آقای طیب‌نیا کارنامه خوبی داشته باشم.

وی خود را متعهد به اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در دوره طیب‌نیا 8 ابرپروژه طراحی شد که سعی می‌کنیم، اینها دنبال شود. 4 محور را در مجلس عنوان کردم که برنامه‌های آن نیز تهیه شده است، امیدوارم رشد اقتصادی استمرار داشته باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تصریح کرد: 97 درصد برنامه‌ها منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده، کنار بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در بحث برنامه‌های اقتصادی هستیم، هرچند اگر سوالی بپرسند، من باید جواب بدهم.

کرباسیان به یکی از عوامل پایین نیامدن نرخ سود پرداخت و گفت: اوراق خزانه و مشارکت که در بازار سرمایه خریدوفروش می‌شد، در سود بانکی تأثیر گذاشته بود و عملاً‌ از کاهش نرخ سود جلوگیری می‌کرد. همچنین مالیات علی‌الحساب اول سال شرکت‌های خصوصی حذف شده و راه مالیات نیز دشوار است.

وی افزود: 13 پروژه اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی به وزارت اقتصاد محول شده که در مجموع با دیگر برنامه‌ها، 34 برنامه است.
منبع: فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: