کد خبر: ۱۱۴۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۶
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: همه پرسی کردستان عراق یعنی تشکیل رژیم منحوس اسرائیل جدید در سرزمین های اسلامی است که با شکست مواجه خواهد شد.
به گزارش شیرازه،با اشاره به اینکه عراق با تمامیت ارضی مشخص دربردارنده ادیان، مذاهب و اقوام مختلف است، ابرازداشت: فتنه های عراق و هجوم داعش که نطفه اش در این کشور از سوی آل سعود، بعثی ها، صهیونیست ها و آمریکایی ها به وجود آمد با شکست و ناکامی مواجه شد.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سناریوی تجزیه عراق توطئه جدید دشمنان جهان اسلام و صهیونیسم بین الملل است، افزود: تجزیه عراق با طرح اسرائیلی رفراندوم در کردستان عراق در حال پیاده سازی است در حالی که کُردهای عراق با چنین برنامه صهیونیستی مخالف هستند.

مدیر دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) موافقت رژیم صهیونیستی غاصب با چنین رفراندومی را نشان از فتنه جدید دانست و گفت: چنین اقدامی تشکیل یک اسرائیل جدید در سرزمین های اسلامی است هر چند که چنین طرحی با شکست مواجه خواهد شد.

سودانی با اشاره به اینکه عراقی ها در برابر فتنه جدید صهیونیسم ایستادگی خواهند کرد، اظهار داشت: کردستان عراق فاقد منابع زیرزمینی و در این میان کرکوک یکی از محوری ترین مناطق عراق است که کردها به چنین استانی به عنوان یک تکیه گاه اقتصادی نگاه می کنند.

وی به مخالفت اکثر مردم کرکوک و ملت عراق با همه پرسی استقلال کردستان اشاره و عنوان داشت: همه پرسی کردستان عراق با شکست مواجه است و اصولا باید از همه ملت عراق همه پرسی صورت گیرد تا موافقت و عدم موافقت با چنین رفراندومی محرز شود./9456/ب۳۰۳/ر
منبع: رسا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: