کد خبر: ۱۱۴۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۱۶ مهر ۱۳۹۶
تبادار گفت: در بحث هاي سياسي هيچگونه برتري اجتماعي و سياسي براي قومي قائل نخواهم بود.
به گزارش شیرازه، نشست استاندار فارس با مجمع نمایندگان فارس برگزار شد.

نشست استاندار فارس با نمایندگان استان در مجلس+ عکس/ تبادار: شايستگي، تخصص، قدرت پاسخگويي و اعتقاد به دولت ملاك عمل مدیران قرار خواهد گرفت

اسماعيل تبادار در این نشست بر تقویت احزاب تاکید کرد و گفت: نگاه درست و کارشناسی به احزاب، پویایی جامعه را به دنبال خواهد داشت البته این نگاه باید در چارچوب قانون، باعث نشاط و بالندگی جامعه شود به طوریکه احزاب فعال شده و بتوان از نظرات آنها در بحث های سیاسی، عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فناوری بهره گرفت.

نشست استاندار فارس با نمایندگان استان در مجلس+ عکس/ تبادار: شايستگي، تخصص، قدرت پاسخگويي و اعتقاد به دولت ملاك عمل مدیران قرار خواهد گرفتوی اظهار داشت: عليرغم ظرفيت ها و قابليت هاي فراواني كه در زمينه هاي مختلف اعم از فرهنگي، اقتصادي، عمراني و فناوري در استان فارس وجود دارد اما همچنان مشكلاتي به چشم مي خورد كه بايد با نگاه كارشناسانه و با دقت نظر و برنامه ريزي جامع نسبت به رفع آنها اقدام نمائيم.

استاندار فارس با بيان اينكه كارها با همت جمعي به سرانجام خواهند رسيد افزود: در پرتو تعامل و همراهي مي توان كارها را سامان داد و انتظار داريم كه نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي علاوه بر پيگيري مسائل حوزه انتخابيه خود نسبت به پروژه هاي كلان نگاه فرا منطقه اي داشته باشند و با يك همت جمعي در راستاي تكميل و اجراي آنها همراهي نمايند.

وي به وجود قوميت هاي مختلف بعنوان يك ظرفيت در استان اشاره كرد و ابراز داشت: در بحث هاي سياسي هيچگونه برتري اجتماعي و سياسي براي قومي قائل نخواهم بود و همه اقوام مورد تكريم بوده و با ديد جامع جهت استفاده از ظرفيت تمام قوميت ها بر مبناي شايسته سالاري در استان نگاه خواهم كرد.

تبادار ادامه داد: در انتخاب افراد در منصب هاي مختلف شايستگي و تخصص افراد، قدرت پاسخگويي آنها به نيازها و درخواست هاي مردم و اعتقاد به سياست هاي دولت ملاك عمل قرار خواهد گرفت تا بتوانند با مديريت موثر و كارآمد رفاه عمومي  مردم را دنبال نمايند.

استاندار فارس با بيان اينكه فارس داراي پيشينه فرهنگي درخشاني است گفت: توجه به مسائل فرهنگي مي تواند اقناع فرهنگي و نشاط و پويايي به دنبال داشته باشد و براي كاهش بسياري از آسيب هاي اجتماعي بايد به مسائل فرهنگي توجه ويژه داشته باشيم.

وي توجه به معيشت و امرار معاش مردم را يك ضرورت دانست و افزود: كارآفريني و رونق اقتصادي اولويت مسئولان ارشد كشور بوده به گونه اي كه رهبر معظم انقلاب فعاليت در حوزه اقتصادي را جهاد قلمداد مي نمايند و تاكيد ويژه رئيس جمهور به استانداران نيز توجه به رونق اقتصادي، رفاه عمومي و اشتغال مي باشد.

تبادار گفت: فرمانداران بايد از ظرفيت كارشناسان حاضر در شهرستان ها بهره گيرند و براي پيشرفت كارها طرح كاربردي با توجيه فني، مالي و اقتصادي ارائه دهند تا بتوان عليرغم تنگناهاي اعتباري، كارها را به سامان برسانيم.

نماينده عالي دولت در استان با اشاره به اينكه دولت لایحه ای برای تقویت کشاورزی و توجه به عمران و آبادي روستاها تقديم مجلس كرده و با همت مجلس و عنایت ویژه مقام معظم رهبری مبلغ ده هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ پائین حدود 6 درصد تخصیص داده شده است، افزود: بايد با يك برنامه ريزي صحيح و مناسب از اين اعتبارات در حوزه هاي مختلف اعم از گردشگري، صنايع بسته بندي، آبياري نوين و توسعه گلخانه ها بهره لازم ببريم و زمينه اشتغال پايدار را كه اولويت بسيار مهم استان است فراهم نمائيم.

استاندار فارس به خشكسالي در فارس اشاره كرد و افزود: وقتي بحراني حادث مي شود بايد با نگاه كارشناسانه براي مديريت آن اقدام كنيم و استفاده از آبياري نوين و توسعه گلخانه ها، تغيير نوع محصول و الگوي كشت مي تواند التيامي بر زخم خشكسالي فارس باشد و در پرداخت تسهيلات در زمينه توسعه گلخانه ها جهت استفاده بهینه از آب در امر کشاورزی هيچ محدوديتي نخواهيم داشت.

 تبادار با بيان اينكه با نگاه توسعه همه جانبه و فراگير به فارس مي نگرم اظهار داشت: در جهت توسعه استان و فراهم كردن زمينه اشتغال از ظرفيت سرمايه گذاران اعم از داخلي و خارجي استفاده خواهيم كرد و همه مديران موظفند زمينه حضور سرمايه گذاران را فرهم نمايند.

گفتني است در اين مراسم نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي به بيان ديدگاهها و نظرات خود پرداختند. 

نشست استاندار فارس با نمایندگان استان در مجلس+ عکس/ تبادار: شايستگي، تخصص، قدرت پاسخگويي و اعتقاد به دولت ملاك عمل مدیران قرار خواهد گرفت

نشست استاندار فارس با نمایندگان استان در مجلس+ عکس/ تبادار: شايستگي، تخصص، قدرت پاسخگويي و اعتقاد به دولت ملاك عمل مدیران قرار خواهد گرفت

نشست استاندار فارس با نمایندگان استان در مجلس+ عکس/ تبادار: شايستگي، تخصص، قدرت پاسخگويي و اعتقاد به دولت ملاك عمل مدیران قرار خواهد گرفت
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: