کد خبر: ۱۱۶۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۶
رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز، از تعطیلی ۶ واحد صنفی عرضه قلیان خبر داد.
به گزارش شیرازه، حمیدرضا قاسم پور رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز گفت: در ادامه روند اجرای قانون کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، ۶ واحد صنفی عرضه کننده قلیان، به علت بی اعتنایی به هشدار‌ها و اخطار‌های مختلف، بنا به دستور مقام قضایی و با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی، از سوی واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب، تعطیل و پرونده متخلفان به دادسرا ارجاع شد.
وی افزود: با توجه به تاکید دادستانی مبنی بر برخورد جدی و قاطع با متصدیان مراکز عرضه کننده قلیان، این مرکز بر اساس روال گذشته و با جدیت بیشتری نسبت به بازدید و برخورد قانونی با مراکز متخلف اقدام می‌کند.
رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب، با اشاره به زیان‌های عرضه دخانیات، اضافه کرد: با توجه به مصوبه سال ۹۳ وزارت صنعت و معدن و تجارت، عرضه قلیان از رسته شغلی واحد‌های صنفی حذف و در حال حاضر هیچ واحد صنفی مجوز عرضه قلیان ندارد.
قاسم پور با تاکید بر لزوم حفظ و ارتقای سلامت شهروندان، گفت: هدف اصلی از برخورد با مراکز عرضه کننده دخانیات و قلیان، توجه به امر بهداشت و کاهش مصرف دخانیات در بین مردم جامعه بویژه جوانان است.
وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، مراتب را برای پیگیری به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: