کد خبر: ۱۱۶۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۱۵ آذر ۱۳۹۶
استاندار فارس در دیدار با دانشجویان:
استاندار فارس در دیدار با دانشجویان گفت: مسائلی هم چون کار و اشتغال، گسترش فرهنگ و رونق اقتصادی باید پیگیری شود اگر به این مسائل توجه نشود، مردم به حساب شما خواهند رسید باید کوشید مردم خود را از ما جدانکنند .
به گزارش شیرازه، استاندار فارس عصر دیروز در دیدار با دانشجویان دانشگاه های شیراز ضمن تبریک میلاد پیامبر و امام صادق عنوان کرد: خدا را شاکریم که توانستیم خدمت شما دانشجویان برسیم و ای کاش فرصت کامل را در اختیار دانشجویان قرار می دادیم تا تمام و کمال صحبت هایشان را بگویند.

تبادار به شهدای مدافع حرم، شهدای انقلاب و دفاع مقدس و بویژه شهدای دانشجو سلام کرد و افزود: اصل و اساس سرنوشت ملی ماست که با جان فشانی ها، مقاومت ها و زحمات دانشجویان و عالمان در پهنه تاریخ برای ازل تا ابد سرسبز می ماند.

وی علت جمع شدن در این مراسم را صحبت پیرامون پهنه علم و زمینه های مختلف سیاسی, اجتماعی و اقتصادی بیان کرد و ادامه داد: کلام دانشجو مترادف با روشنفکری و آگاهی است و در کنار مشارکت در پهنه های مختلف علمی در کنار سیاسی یکی از مطالبات این جامعه است و این رتبه برند دانشجوست و با این مفهوم به جامعه معرفی می شود.

این مقام دولتی طبق گفته امام راحل دانشگاه را مبدا تحولات دانست و عنوان کرد: حق فهمی و حق طلبی اساس کار دانشجو است و پیامد حق فهمی حق جویی و حق طلبی است که ذات همه ارکان بویژه دانشجو نیز می باشد و برای برپایی شور و نشاط در جامعه همین دو مولفه کافی است.

وی ادامه داد: نگاه به دانشجو در کنار حق فهمی و حق جویی، حق گویی است.

تبادار برای رسیدن به جامعه پویا گفت: اگر جامعه ای پویا و بانشاط می خواهیم باید در چارچوب نظام و قوانین کشور، آزادی و اختیار عمل را برای دانشجویان فراهم آوریم.

وی به صحبت های دانشجویان اشاره کرد و افزود: مطمئنا کلماتی که دانشجویان بنده و امثال را خطاب قرار دادند، دلالت بر نگاه آگاهانه به نقایص جامعه است که البته در کنار این مسائل که دردشناسی هستند، جامعه شناسی نیز لازم است.

استاندار فارس به مبحث رساله ها و مقالات پرداخت و اظهار کرد: در محفل اساتید اعلام کردم که مهم ترین خروجی رساله ها باید همراهی استاد و دانشجو باشد و مقاله ای که ارائه می شود، در صنعت کاربردی باشد.

مقام عالی رتبه دولت در استان فارس ضمن تاکید بر مسائل دانش بنیان اضافه کرد: در دنیای پیچیده امروز، عصر استانداردسازی گذشته است و همه ارکان و وسایل زیستی ما مبتنی بر علوم دانش بنیان است که در این مورد بعد از خدا امیدم به دانشگاه و دانشگاهیان است.

وی از کمک به دانشگاه گفت و عنوان کرد:  بنده اعتقاد راسخ دارم که به دانشگاه باید کمک کرد و به همین میزان اعتقاد دارم که در دانشگاه دخالت نباید صورت گیرد.

تبادار در خطاب به مسئولین، دانشجویان و اساتید گفت: نقشه راه دانشگاه و دانشجو را ترسیم کرده و مسئولین در کنار اساتید و دانشجویان زمینه توسعه و پیشرفت استان را در دستور کار قرار دهند.

وی خود را از مردم دانست و از همتش برای پیگیری مسائلی هم چون کار و اشتغال، گسترش فرهنگ و رونق اقتصادی گفت و اضافه کرد: اگر به این مسائل توجه نشود، مردم به حساب شما خواهند رسید و در این راستا سخت باید کوشید مردم خود را از ما جدانکنند و با مردم محاسبه شویم.

استاندار فارس خبر از آگاهی نسبت به مشکلات مردم و جامعه داد و اعلام کرد: دوستان ما نسبت به مشکلات واقف هستند، ضمن اینکه حاکمیت و کشور تنگناهایی دارد اما با وجود این تنگناها بایستی مسئولین توجه جدی داشته باشند و با نگاه جامع و بهره گرفتن از حداقل ها، حداکثرهای لازم برای پاسخگویی به مردم را در این استان فراهم کنند.

وی در آخر بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با همکاری دانشگاه و دانشجویان زمینه رونق و فراهم کردن اشتغال، رفع بیکاری و رفاه عمومی را در دستور کارمان به جِدّ قرار دهیم.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: