کد خبر: ۱۱۸۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
در فیلم های سینمایی همیشه مشاهده کرده ایم که یک خودروی خاص وجود دارد که در خشکی و هم در آب به خوبی حرکت می کند. حالا این ایده از دل فیلم ها به دنیای واقعی وارد شده است.
به گزارش شیرازه، در فروشگاه های اینترنتی که تمرکز ویژه ای بر فروش اقلام دست دوم دارند می توان خرت و پرت های زیادی پیدا کرد اما گاها نکته های جالبی در میان آن دیده می شود که شاید برق از سر هر خواننده ای بپراند. این بار یک خودرو آبی خاکی به نام «دوبرتین» در این فروشگاه های مجازی به حراج گذاشته شده است.

شنیدن نام آبی خاکی شاید در ابتدا همه رابه یاد هاورکرافت ها بیاندازد اما «دوبرتین» خودروی متفاوتی است که چهره ای شبیه به سفینه های فضایی دارد. این خودرو هم قایق است و هم خودرو و سیستم خشکی و آبی آن جداگانه فعالیت می کند.

این خودرو عجیب توسط فردی به نام «ریک دوبرتین» و با دست ساخته شده است و در تمام ۹ سالی که برای آن زمان گذاشته شده تنها یک نفر مشغول به ساخت آن بوده است. دوبرتین اعلام کرده است که برای ساخت این خودرو نزدیک به ۱۸ هزار و ۸۰۰ ساعت زمان صرف کرده است.

بنا به اطلاعات آورده شده از این خودرو، پیشرانه آن از یک شورولت برداشته شده است که توان تولید ۷۶۲ اسب بخار را دارد. بدنه این خودرو از آلمینیوم بوده ولی بخش مرکزی و سیستم های درتماس با آن از استیل ضد زنگ ایجاد شده است. این خودرو قبلا هم در مجله های مختلف خودروی دیده شده بوده و جالب است بدانید که مجوز تردد در خیابان نیز برای آن صادر شده است.

قیمت این خودرو در حراجی از مرز ۳۰ هزار دلار رد شده اما سقف قیمت برای آن ۱۲۰ هزار دلار در نظر گرفته شده است.

منبع: خودروکار

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: