کد خبر: ۱۱۹۳۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
صدا و سیمای مرکز فارس با استقرار نیروهای تولیدی در 9 نقطه از شیراز و بهره مندی از امکانات تصویربرداری هوایی، حضور حماسی مردم انقلابی در این جشن ملی را در قالب 6 قاب زنده و همزمان در سیمای فارس به تصویر کشید و به شبکه های سراسری به صورت زنده و مستقیم ارسال و با 16 شبکه های سراسری ملی و فراملی به تعداد 72 مرتبه و به مدت 231 دقیقه ارتباط برقرار کرد.
به گزارش شیرازه، سید تقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای فارس با تبریک ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به تشریح تلاش مرکز فارس در انعکاس مراسم باشکوه راهپیمایی 22 بهمن پرداخت و گفت: تلاش صدا وسیمای فارس در انعکاس سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی در روز 22 بهمن به اوج خود رسید و حضور انقلابی مردم فارس وشیرازبا هنرمندی همکاران خوش ذوق این مرکزبه مخاطبان جهان در قالب صوت، تصویر و داده فضای مجازی مخابره شد.
مدیرکل صدا وسیمای فارس افزود: این مرکز با برنامه ریزی های صورت گرفته قبلی و  به کارگیری بیش از 325  نفر از کارکنان خود در قالب 26  تیم رسانه ای تولیدی و فنی ، به همراه کلیه امکانات لازم،  از  ساعات اولیه صبح 22 بهمن ماه 1396 در محل ماموریت خود حضور یافتند و ویژه برنامه زنده تلویزیونی "فارس تماشایی" و ویژه برنامه زنده رادیویی "جشن انقلاب" را با حضور هنرمندان، کارشناسان و مهمانان ویژه با هدف حضور حداکثری مردم، شروع و تا اذان ظهر پخش کرد.
 
سهرابی تصریح کرد: برای اولین بار با اعزام تیم های تولیدی، حضور پرشور مردم شهرستان های کازرون و جهرم که حکومت نظامی رژیم ستم شاهی را در سال 57 تجربه کرده بودند در کنار مردم شیراز به صورت زنده و مستقیم پخش شد.
 
وی افزود: حوزه سیما در قالب 62 عنوان برنامه 519 قسمت به مدت 223 ساعت ( 13400 دقیقه) و  675 مورد زیرنویس، حوزه صدا در قالب  53 عنوان برنامه در 288 قسمت به مدت 123 ساعت ( 7392 دقیقه)، حوزه خبر در قالب 702 خبر و گزارش به مدت 560 دقیقه، با 9 تیم خبری و بیش از 70 تن از خبرنگاران آزاد، جشن مردمی 22 بهمن 75 شهر و روستای استان را ضبط و ارسال نمودند.
 
این مدیر رسانه ای گفت: تیم­های تولیدات فضای مجازی مرکز نیز با استقرار در مسیرها ضمن پخش زنده راهپیمایی در شبکه های اجتماعی، لحظه به لحظه نسبت به انتشار جلوه­های اتحاد و همدلی مردم در جشن 39 سالگی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی در گروه­ها، کانال­ها، شبکه­ها و سایت­های مجازی اقدام کردند. انجام 3500 مصاحبه خبری از اقصی نقاط استان برای شرکت در راهپیمایی، بهره­گیری بی سابقه  از فضای مجازی و برگزاری مسابقه عکاسی در رادیو نما،پخش سرودهای خاطره انگیز انقلابی، نماهنگ های شاد و مفرح، تیزرهای مسیر راهپیمایی، زیرنویس های مرتبط با پس زمینه پرچم  ازجمله  اقدامات رسانه استانی بود.
 
در مجموع از ابتدای دهه پرفروغ فجر تا پایان روز 22 بهمن ماه 1396با بهره­گیری از ظرفیت های رسانه­ای  در سه حوزه تولیدی صدا، سیما و خبر در 1509 قسمت به مدت  21352 دقیقه  (356 ساعت) و تولید و انتشار 136 محتوا در فضای مجازی به  موضوع دهه مبارک فجر پرداخته شد.
 
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: