کد خبر: ۱۲۰۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی فارس برگزار شد؛
در همایش دو روزه فمنیسم در ترازوی نقد با حضور 55 بانوی فعال فرهنگی استان فارس، علاوه بر تشریح مسائل زنان در غرب و ایران، شبهات مطرح در خصوص زنان به بحث و بررسی گذاشته شد.
همایش فمینیسم در ترازوی نقد/ پاسخ به شبهات مطرح در خصوص زنان
به گزارش شیرازه، همایش دو روزه فمینیسم در ترازوی نقد با حضور 55 بانوی فعال فرهنگی استان فارس در روزهای پنج شنبه و جمعه ( 17 و 18 اسفند) در دانشکده علوم قرآنی برگزار شد.

در این کارگاه تخصصی علاوه بر تشریح مسائل زنان در غرب و ایران، شبهات مطرح در خصوص زنان به بحث و بررسی گذاشته شد.

مبانی نظری در ایران، خانواده در اسناد بین الملل، جریان شناسی فمینیسم در ایران و طرح ریزی عملیات فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب از جمله مطالبی بود که در جمع فعالان فرهنگی استان فارس توسط اساتیدی چون خانم دکتر قاسم پور، خانم دکتر حسینی و آقای دکتر علم الهدی بررسی شد.

جایگاه رو به افول زن در غرب و ترویج روزافزون بحث فمینیسم در سراسر دنیا از جمله نکات مهمی بود که به آن اشاره شد؛ البته ایران از این جریان مستثنی نیست و این مشکل در کشور ما نیز در حال افزایش است.

توجه به بنیان خانواده و سبک صحیح زندگی بر اساس اسلام ناب محمدی حلقه گمشده ای است که باید به آن توجه ویژه ای شود و لازم است زنان متخصص متعهد در این حوزه وارد شوند و ایفای نقش کنند.

لازم به ذکر است که جشن میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن در حاشیه کارگاه تخصصی فمینیسم برگزار شد.

به گزارش شیرازه، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی طی برگزاری دوره های مختلف تخصصی توسط اساتید برجسته کشوری به آموزش و توانمندسازی فعالان شناسایی شده فرهنگی تحت عنوان طرح رشد استان فارس پرداخته است؛ این همایش نیز از سری آموزش های تخصصی این مجموعه فرهنگی بود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: