کد خبر: ۱۲۱۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۸ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷
یک متخصص تغذیه گفت: مصرف ادویه به طور قابل توجهی در کاهش وزن و چربی سوزی بدن تاثیر گذار است.
به گزارش شیرازه، شکوه سربلوکی متخصص تغذیه در خصوص فواید ادویه ها در کاهش وزن گفت: مصرف گیاهان و ادویه ها علاوه بر فوایدی چون کاهش نفخ شکم و رفع سرد مزاجی بدن، در کاهش وزن و چربی بدن تاثیر به سزایی دارند بنابراین استفاده از ادویه ها در سبد غذایی خانواده می تواند میزان چربی غذای مصرفی را کاهش داده و از فشار خون جلوگیری کند.

وی افزود: زردچوبه از جمله ادویه هایی است که روزانه به مقدار قابل مشاهده ای در ایران مصرف می شود و به طور معمول بیشتر با غذاهای هندی همراه است. این گیاه به کاهش التهاب در بدن کمک کرده و سطح بالایی از التهابات ناشی از چاقی  را رفع  می کند.

این متخصص تغذیه خاطر نشان کرد: پاشیدن دارچین فراوان بر روی بلغور جو دوسر ممکن است به کنترل سطح قند خون و انسولین کمک کند، و در حالی که به طور همزمان گرسنگی را کنترل می کند، از شما در برابر ابتلا به دیابت محافظت کند.

وی اذعان داشت: ترکیبات فلفل تند به نام دی هیدرو کربنات، در صورتی که سه بار در روز مصرف شود، توانایی بدن در چربی سوزی را افزایش می دهد. همچنین زنجبیل تازه یا پودر شده  در کاهش اشتها و از بین بردن میل و هوس غذا  نیز موثر بوده و مصرف ان به افراد چاق توصیه می شود.

منبع: میزان

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: