کد خبر: ۱۲۱۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷
مسوول دفتر طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس گفت: اولین دوره آموزش طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس برگزار می‌شود.
به گزارش شیرازه، عبدالرضا قیصری مسوول دفتر طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس با اشاره به برگزاری اولین دوره آموزش طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: این دوره آموزشی در 15 جلسه و در حوزه طنز مکتوب، شامل شعر، داستان و سایر قالب‌های ادبی و همچنین قالب‌های ویژه طنز، چون کاریکلماتور و لطیفه انجام می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع طنز در تولید آثار ادبی و تأثیر آن در جامعه، نیاز به برگزاری این دوره احساس شد و اعضای محفل خندیشه برگزارشده در حوزه هنری با حضور طنزپردازان، بر آن تأکید داشتند.

این نویسنده طنزپرداز اضافه کرد: بر همین اساس و بر مبنای تجربه ارائه درس طنزنویسی در دانشگاه شیراز، تصمیم به برگزاری دوره آموزش مقدماتی طنزنویسی در حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس گرفته شد.

قیصری گفت: در این دوره به سرفصل‌های مهمی چون تاریخ طنز در ادبیات ایران و جهان، قالب‌های متنوع ادبی و استفاده آن در طنز، معرفی برخی از بزرگان طنز زبان فارسی، قالب‌های ویژه طنز، طنز مطبوعاتی و شگردهای طنز آفرینی می‌پردازیم.

مسوول دفتر طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس بابیان برگزاری تمرین طنزنویسی در هر جلسه از این دوره بر اساس موضوع پیشنهادی، اظهار داشت: به شرکت‌کنندگان، گواهی گذراندن این دوره اعطا می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه باید با مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری فارس تماس بگیرند.

فارس

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: