کد خبر: ۱۲۱۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۷ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۷
روایت حاتمی‌کیا از حضور 40 روزه خود در شیراز:
ابراهیم حاتمی‌کیا می گوید: به‌وقت شام فیلمی نیست که مخاطبان بتوانند آن را بعداً در سینمای خانگی با این کیفیت تماشا کنند؛ پس‌ نیاز به حضور جمعی در سینما دارد، زیرا تجربه دیداری این فیلم فقط در سینما رخ می‌دهد.
به گزارش شیرازه، ابراهیم حاتمی‌کیا که 40 روز از دوران ساخت فیلم «به‌وقت شام» را در فارس سپری کرده است، باوجود آنکه دو هفته پیش هم به شیراز سفر کرده بود، بار دیگر همزمان با روز ارتش و به منظور تقدیر از عوامل شیرازیِ این فیلم، به پایتخت فرهنگ و هنر کشور آمد.

ابراهیم حاتمی‌کیا که بخش‌هایی از فیلم «به‌وقت شام» را در پایگاه هوایی شیراز ساخته است، در جمع کارکنان پایگاه هوایی شهید دوران و خانواده‌های آنان اظهار کرد: با شوق به شیراز آمده‌ام، زیرا می‌خواستم حضوراً ارادت خود را نسبت به نیروی هوایی و به‌خصوص عوامل شیرازی که ما را در تهیه این فیلم یاری کردند نشان دهم.

وی با بیان اینکه آنچه در دوران ساخت فیلم از عزیزان پایگاه هوایی شهید دوران دیدیم همه از روی دل و علاقه‌ و از صمیم قلب بود، تصریح کرد: هیچ‌گاه احساس نکردم دوستان با حالت بخش‌نامه‌ای به ما کمک می‌کنند و به همین دلیل خودم را وامدار میدانم و به شیراز آمدم تا از شما تشکر کنم.

این کارگردان ارزشی تصریح کرد: 40 روز فیلم‌برداری در پایگاه هوای شیراز داشتیم که این 40 روز به‌جز لبخند چیز دیگری ندیدیم؛ برداشت اولیه ما این‌چنین نبود، ولی شهادت می‌دهم که تا روز آخر این لبخند را در صورت تمام عزیزان مشاهده کردیم.

حاتمی‌کیا با بیان اینکه پشت این نوع سوژه‌ها خون و اراده‌هایی که در قالب شهدای مدافع حرم شهید شده‌اند وجود دارد، ابراز کرد: اعتقاد دارم این اتفاقاتی که درصحنه رخ‌ داد چیزی فراتر از اراده ما بود؛ هرروز منتظر این بودیم که به دلایلی کار بخوابد اما بعد از گذشت 40 روز و یا این چله زیبا فیلم ساخته شد و مانعی به وجود نیامد.

وی با تشکر از فرمانده پایگاه شهید دوران شیراز بیان کرد: از تمام دست‌اندرکاران شیرازی چیزهای زیادی آموختم، بارها و بارها می‌دانستیم که با کارهایی که تصمیم به اجرای آن داشتیم روی اعصاب آن‌ها هستیم، اما آن‌ها با صبوری که انجام دادند درس بزرگی به‌تمام عوامل تهیه فیلم دادند.

کارگردان «فیلم به‌وقت شام» گفت: خدا را شاکرم که این اعتباری که در بین عوامل پایگاه هوایی شهید دوران داشتیم باعث شد تا مسئولین پایگاه چیزهایی را نادیده بگیرند.

حاتمی‌کیا با بیان اینکه این فیلم سینما و تصویر است، افزود: به‌وقت شام فیلمی نیست که مخاطبان بتوانند آن را بعداً در سینمای خانگی با این کیفیت تماشا کنند؛ پس‌ نیاز به حضور جمعی در سینما دارد، زیرا تجربه دیداری این فیلم فقط در سینما رخ می‌دهد.

وی در پایان با درخواست اینکه به‌وقت شام را تشویق کنید و آن را به تمام کسانی که می‌شناسید سفارش کنید، گفت: در این نوع فیلم‌ها بودجه مالی دست کارگردان را نمی‌گیرد؛ همین ما را بس که تماشاگران در سینما فیلم ما را نگاه و تائید کنند که این مهم خیلی ارزشمند است.
فارس

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: