کد خبر: ۱۲۱۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
مدیرکل امور در یایی سازمان بنادر:
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست اعلام دلایل سانحه نفتکش سانچی تصریح کرد: اشتباه محاسباتی افسران فله‌بر کریستال و تغییر مسیر کشتی باعث سانحه برخورد بین نفتکش ایرانی سانچی و فله‌بر چینی شد.

به گزارش شیرازه، نادر پسنده مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست خبری اعلام دلایل حادثه رخ داده برای نفتکش سانچی اظهارداشت: فله‌بر کریستال عامل وقوع سانحه برخورد بین دوکشتی شناخته شد. 

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تغییر مسیر کریستال به سمت راست که 15 دقیقه قبل از سانحه اتفاق افتاد باعث ایجاد موقعیت خطر تصادف شد و اگر این تغییر مسیر صورت نمی‌گرفت تصادف رخ نمی‌داد.

وی تصریح کرد: اشتباه محاسباتی افسران فله‌بر کریستال و ناآگاهی آنها باعث سانحه برخورد بین نفتکش ایرانی سانچی و فله‌بر چینی شد.

شانزدهم دی‌ماه 96 کشتی فله‌بر کریستال با نفتکش سانچی ایران که با پرچم پاناما تردد می‌کرد برخورد کرد که در اثر این برخورد نفتکش سانچی که حامل محموله میعانات گازی برای پالایشگاه توتال در کره جنوبی بود دچار آتش‌سوزی شد و 32 سرنشین این نفتکش در این حادثه جان باختند.

در این حادثه چهار دریانورد استان فارسی حضور داشتند که مجید قصابی اروجی کاپیتان این کشتی از اهالی سعادت‌شهر و از باتجربه‌ترین کاپیتان‌های کشور بود.

سه دریانورد دیگر به نام‌های سجاد عبدالهی و پوریا عیدی‌پور هر دو از نورآباد ممسنی و سعید دهقانی نیز از شهرستان اقلید، از دانشجویان نیروی دریایی بودند که در این کشتی به شهادت رسیدند.

براساس این گزارش، 30 نفر از این سرنشینان ایرانی و 2 نفر بنگلادشی بودند که جسد 4 نفر از خدمه ایرانی کشتی پیدا شد و بقیه ناپدید شدند.


فارس


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: