کد خبر: ۱۲۱۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
سردار نصیری:
فرمانده حفاظت سپاه با بیان اینکه سپاه در طول 39 سال گذشته وظیفه حفاظت از شخصیت های نظام را برعهده داشته، گفت: با همتی که انجام گرفته کمترین حادثه ترور شخصیت‌ها را داشته ایم.

به گزارش شیرازه، سردار علی نصیری فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف برگزار شد، اظهار داشت: در سال 58 بعد از حوادث آن ایام و‌ ترور شهید مطهری و ترور ناموفق آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حضرت امام در پیامی به سپاه ماموریت دادند که در جهت حفاظت از شخصیت‌های نظام اقدام کند و حتی اگر آن افراد هم موافق نیستند، باز سپاه وظیفه حفاظت دارد.

نصیری با بیان اینکه اکنون 39 سال است که سپاه این ماموریت را انجام می‌دهد، تصریح کرد:با همتی که انجام گرفته کمترین حادثه ترور شخصیتی را داشته ایم.

وی اضافه کرد: در مجموعه سپاه انصار بیش از 300 شهید داریم که اکثرا در دفاع مقدس به شهادت رسیدند. در سال گذشته نیز 4 شهید داشتیم که مدافع حرم بودند و در جبهه مقاومت حضور یافتند و در حادثه تروریستی مجلس هم یک شهید داشتیم.

سردار نصیری گفت: سپاه مولود انقلاب است و با انقلاب معنا پیدا کرده و شکل گرفته تا از انقلاب و دستاوردهای آن حفاظت کند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه حفاظت از شخصیتها در ابتدای انقلاب با ترور شخصیتهای نظام مواجه شدیم که برای نظام ارزش داشتند لذا ماموریت حفاظت از شخصیتها به سپاه واگذار شد تا از تهدید نظام جلوگیری شود.

فرمانده حفاظت سپاه اضافه کرد: افرادی که در سپاه انصار حضور می‌یابند بدنبال ادای تکلیف بوده و دارای ارزشهای بلند اعتقادی و انقلابی هستند و اولویت دوم نیز آمادگی بدنی و جسمانی است.

سردار نصیری گفت: این مجموعه در سال 58 شکل گرفت در حالیکه هیچگونه آشنایی و آمادگی در سپاه وجود نداشت اما نیاز این ماموریت به خوبی درک شد.

وی تصریح کرد: در 39 سال گذشته حادثه جدی تروریستی در خصوص شخصیت‌های نظام نداشتیم و عمده حادثه های تروریستی ناموفق بوده که با آن مقابله شده است.

فرمانده حفاظت سپاه افزود: از نظر جسمی و تجهیزات کاملا بروز هستیم و مهمترین چیزی که در حفاظت از شخصیتهای نظام با سایر کشورها متفاوت است ارتباط شخصیتها با مردم است که با رعایت موازین سعی کردیم این اتفاق بیفتد و البته برخی جاها هم امکان پذیر نیست.

سردار نصیری همچنین گفت: الان هم شخصیتهایی داریم که علاقه مند نیستند  تا از آنها حفاظت شود اما قانون این موضوع را تکلیف کرده که از برخی شخصیتها حفاظت بشود حتی اگر میل آنها نباشد.

وی افزود: البته این موضوع، شرایط را برای تیم حفاظت پیچیده می‌کند اما ما به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

نصیری خاطرنشان کرد: در گذشته حفاظت بر عهده نیروی مقاومت بسیج بود اما بعدا سپاه فرودگاه و انصار از نیروی مقاومت منفک و ذیل سپاه تعریف شدند.

وی تصریح کرد: حفاظت از سران سه قوه و معاونین و شخصیت‌های نظامی و برخی دیگر از افراد برعهده سپاه قرار داشته و سران و رهبرانی که به کشور ورود می‌کنند نیز توسط سپاه حفاظت می‌شوند.

نصیری گفت: حفاظت از اماکن با طبقه بندی خاص هم برعهده سپاه انصار است.

فرمانده حفاظت سپاه تاکید کرد: ما باید در مقابل تهدیدات آینده بروز باشیم که تحقیقات در این زمینه صورت گرفته و در حال انجام است.

سردار نصیری گفت: یکی از اهداف گروه های تروریستی ضربه زدن به اماکن مهم و شخصیتهای نظام است که الان هم بطور خاص پیگیری می‌کنند و با آن مقابله می‌کنیم.

وی ادامه داد: هرجا ببینیم ضعفی وجود دارد، آن را رفع می‌کنیم. در حادثه مجلس هم اقداماتی در سپاه و ناجا پیش بینی شده تا از تکرار آن جلوگیری شود.

فرمانده حفاظت سپاه تصریح کرد: بعد از سال 63 پانزده مورد هواپیماربایی داشتیم که یازده مورد کنترل شده و 4 مورد هم از طریق صحبت حل شده است. البته دو‌مورد هم هواپیماربایی داشتیم که حفاظت آن با سپاه نبود که شامل یک مورد ساها و یک مورد جت فالکن نظامی بود که برای سپاه نبود.

وی افزود: از سال 58 تا کنون ترور موفق شخصیتی نداشتیم و دانشمندان هسته ای و شهید صیاد شیرازی محافظی نداشتند که ترور شدند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: