کد خبر: ۱۲۱۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز مطرح کرد؛
گشتاسبی راد رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی با محوریت برنامه‌های ادبی در این شهر ضرورت دارد.
به گزارش شیرازه، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز گفت: برگزاری رویدادهای ادبی در شیراز ثبت این شهر را به عنوان شهر خلاق ادبی در سازمان یونسکو تسهیل می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز با بیان این مطلب اظهار داشت: ابزارهای زیادی برای معرفی شیراز و ظرفیت‌های بالقوه این شهر ادب پرور وجود دارد که هر یک در جایگاه خود ستودنی است.

دکتر ابراهیم گشتاسبی راد افزود: برای اینکه روند ثبت شهر شیراز به عنوان شهر خلاق ادبی در سازمان یونسکو تسهیل شود برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی با محوریت برنامه‌های ادبی در این شهر ضرورت دارد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه تلاش برای این امر مهم از سال ۸۵ صورت گرفته و تاکنون این اقدام محقق نشده است، خاطرنشان کرد: برگزاری ویژه برنامه شب شعر در آرامگاه حضرت حافظ از ویژه برنامه‌های هفته شیراز بوده است که ساعت ۲۰ روز پنجشنبه ۱۳ اردی بهشت ماه برگزار شد.

گشتاسبی راد به برنامه‌های مختلفی که به مناسبت هفته شیراز در این شهر برگزار شد اشاره و تصریح کرد: این برنامه شب شعر با حضور شاعران کشوری در مجموعه فرهنگی تاریخی حافظیه شیراز برگزار شد.

وی عنوان کرد: آقایان استاد رشید کاکاوند، حافظ پژوه محقق و شاعر بزرگ، استاد گروس عبدالملکیان و بهروز یاسمی در این ویژه برنامه حضور یافتند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه تعداد زیادی از شاعران پیشکسوت شیراز همچون استاد پایمرد، دکتر بهرامیان، احد ده بزرگی و محمد خادمی نیز در ویژه برنامه شب شعر حافظ حضور یافتند، اظهار کرد: دکتر کاووس حسنلی از محققان حافظ پژوه و عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز در این آئین به سخنرانی پرداخت.

گشتاسبی راد ضمن تشکر از دستگاه‌هایی که در برگزاری این برنامه همکاری و مشارکت داشتند، بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی و حوزه هنری فارس همکاری ویژه‌ای در این برنامه داشتند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز علاوه بر تأکید بر لزوم ثبت شیراز به عنوان شهر خلاق ادبی در سازمان یونسکو به ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک و شهر اصفهان به عنوان شهر خلاق صنایع دستی در سازمان یونسکو اشاره کرد و گفت: این سازمان در برگزاری برنامه‌های خود همواره بر محوریت برگزاری ویژه برنامه‌های ادبی تاکید دارد و تنها به هفته شیراز بسنده نمی شود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: