کد خبر: ۱۲۱۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۱ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
متوسط مصرف آب برای شستن ماشین مقدار حیرت انگیز 40 تا 140 گالن است. در مکان هایی که دچار خشک سالی هستند باید در حفظ آب تلاش کرد که شستن ماشین می تواند بسیار مشکل آفرین باشد.
به گزارش شیرازه، این روزها گرد و غبار از کشور های همسایه به خصوص عربستان وارد نیمه جنوبی کشور و شیراز شده است.

این در حالی است که از بامداد شنبه شهر شیراز شاهد گرد و غبار بود و در ساعات اولیه صبح نیز باران گل آلود شروع به بارش کرد اما در ساعات پایانی روز شنبه از شدت گرد و غبار کاسته شد.

اما از بامداد امروز نیز آسمان شیراز بازهم شاهد گرد و غبار بود به گونه ای که در برخی مناطق فاصله دید نیز کاهش پیدا کرده است.

«باران گل» اکثر ماشین های در شهرستان شیراز را کثیف کرد به گونه ای که باید ماشین ها را شست. با در نظر گرفتن اینکه برای شستن یک خودرو حدود 40 الی 140گالن آب مصرف می شود و برای شستن چند صد هزار خودرو در شیراز چه میزان حیرت انگیز آب مصرف خواهد شد باید چاره ای برای حداقل مصرف آب اندیشید.

در این شرایط خشکسالی، که کارشناسان وعده جیره بندی در روزهای آینده را داده اند، شیرازه برآن داشت  تا روشهایی را برای تمیز کردن خودرو ها پیشنهاد دهد تا حداقل آب مصرف شود.

*اولین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که کمتر خودرو بشوییم! چرا که اگر بنا باشد مجدد باران گل آلود ببارد و خودروها در زیر سایبان قرار نگیرد فقط تمیز کردن شیشه ها در چنین شرایطی کفایت می کند.

در شرایطی که نیاز است خودرو تمیز شود و برق انداخته شود چند نکته پیشنهاد می شود:

*شستن ماشین بدون آب

پاک کننده ای را خریداری کنید که برای شستن ماشین به آب نیازی ندارد. بسیاری از شوینده های ماشین تنها به دستمالی خشک برای تمیز کردن خودرو نیاز دارند.

*حوله میکروفایبر

یک حوله ی میکروفایبر را به محلول تمیزکننده ی ماشین آغشته کنید. این تمیز کننده به هیچ عنوان به آب نیاز ندارد. پارچه ی میکروفایبر ساینده نیست و برعکس برس و اسکاچ آسیبی به رنگ خودرو نمی زند. از صابون یا شوینده های خانگی برای شستشوی ماشین استفاده نکنید. شوینده را روی کل ماشین اسپری نکنید و هر نقطه را جدا تمیز کنید تا از خشک شدن محلول پیش از رسیدن به آن نقطه جلوگیری کنید. از شوینده ای استفاده کنید که خاک را جدا می کند نه اینکه آن را همراه با دستمال به نقاط دیگر بکشد. دستمال را با حرکات دایره ای روی ماشین بکشید و هر نقطه را حدود ۱۰-۳۰ ثانیه تمیز کنید.

اگر می خواهید مواد شوینده را از سطح ماشین پاک کنید دستمال میکرو فایبر را در ظرفی از آب خیس کنید. دستمال را روی ماشین بکشید تا پاک کننده و باقی مانده ی کثیفی ها پاک شود. سپس دستمال خشک دیگری را با حرکات دایره وار روی ماشین بکشید تا ماشین براق و تمیز شود.

*شیلنگ + نازل

برای شستن ماشین با آب، از نازل بر سر شیلنگ استفاده کنید. نازل جریان آب را تنظیم می کند و مصرف آب را تا حد زیادی کاهش می دهد. یک شلنگ معمولی ​​۱۰ گالن آب در هر دقیقه هدر می دهد. یعنی برای یک شستشوی ۱۰ دقیقه ای، شما ۱۰۰ گالن آب استفاده کرده اید. نازل شلنگ این مقدار را تا حد زیادی کاهش می دهد. از سوی دیگر ماشین را در مکان سرپوشیده یا زیر سایه بشویید. نور آفتاب باعث تبخیر سریع آب می شود. بدین ترتیب به آب بیشتری برای تمیز کردن ماشین نیاز خواهید داشت.

*کارواش مدرن

برای مراجعه به کارواش، محلی را انتخاب کنید که با محیط زیست سازگار باشد. کارواشی را بیابید که از روش های مدرن برای کاهش مصرف آب خود استفاده می کند. برخی از کارواش ها مواد شیمیایی مضر خود مانند گرد و غبار، رسوب و مواد شوینده را فیلتر می کنند تا از ورود آنها به سیستم فاضالب سطحی جلوگیری کنند.

 انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: