کد خبر: ۱۲۲۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۳ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار توجه بیشتر مسئولان به ظرفیت‌های داخل شد و گفت: مسئولان حل مشکلات کشور را در گروی مذاکره با اروپا نبینند.

به گزارش شیرازه، محمد حسن‌نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست‌های دولت در مهار تورم، گفت: گرانی کالاهای اساسی کمر مردم را شکسته و دولت نیز برنامه جامعی برای مهار تورم ارائه نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه انواع کالاهای اساسی امسال نسبت به سال قبل(96) گران‌تر شده است، اظهار داشت: وضعیت معیشتی مردم در شرایط مناسبی قرار ندارد و هر روز در حوزه‌های انتخابیه نمایندگان گلایه‌هایی در این‌باره مطرح می‌شود. دولت به وضع معیشتی مردم بیشتر توجه کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یکی از دلایل رکود موجود در بازار را توجه بیش از حد به برجام و گره زدن حل مشکلات کشور از طریق برجام دانست و افزود: امروز با وجود بر هم خوردن برجام، همه اذعان دارند که برجام برای ما دستاوردی نداشته، بنابراین باید به توان داخلی خود با اتکا به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیشتر تکیه کنیم.

حسن‌نژاد با انتقاد از تعطیلی کارخانجات تولیدی متعدد طی سال‌های اخیر، گفت: برجام هیچ سودی برای ما نداشته که الآن بخواهیم حل مشکلات را در گروی مذاکره با اروپایی‌ها ببینیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است دولت و مجلس دوباره در تله برجام گیر نیافتند و حل همه مشکلات کشور را در گروی مذاکره با اروپایی‌ها نبینند. استفاده از ظرفیت‌ها‌ی داخلی و استعدادهای بالقوه کشور می‌تواند ما را در برابر هرگونه تحریم خارجی بیمه کند.

منبع: تسنیم
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: