کد خبر: ۱۲۲۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۷
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از تحویل ۱۱ فروند هواپیمای ایرباس و ATR تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران‌ایر خبر داد.
به گزارش شیرازه، فرزانه شرفبافی در حاشیه نشست انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) در سیدنی استرالیا درباره تحویل هواپیماهای جدید به ایران ایر پس از خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: انتظار داریم تا پایان سال جاری میلادی 8 فروند هواپیمای ATR و 3 فروند ایرباس تحویل ایران‌ایر شود.

پیش‌تر فخریه کاشان، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور قراردادهای بین‌المللی نیز از توافق کمپانی ATR با ایران‌ایر برای تحویل هواپیما به این شرکت پیش از آغاز مجدد تحریم‌ها خبر داده بود. به‌گفته وی، مکاتباتی نیز با دو شرکت ایرباس و بویینگ انجام شده، اما جزییاتی از این مکاتبات منتشر نشده است.

چند ساعت پس از خروج آمریکا از برجام، مدیرعامل هما از بررسی دوهفته‌ای قراردادهای خرید هواپیمای ایرباس و بویینگ خبر داده بود، وعده‌ای که تقریباً دو هفته از سررسید آن گذشته است. شرفبافی دراین‌باره به تسنیم گفته بود: در خصوص قراردادهای خرید هواپیما از ایرباس و بویینگ به‌مدت 2 هفته بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم و پس از آن نظر خود را در رابطه با این قراردادها و وضعیت خرید هواپیما اعلام می‌کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به سیاست‌های دولت و اظهارات رئیس جمهوری، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص قراردادهای خرید هواپیما از کمپانی‌های ایرباس و بویینگ به‌مدت دو هفته بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: پس از این مدت نظر خود را در رابطه با این قراردادها و وضعیت خرید هواپیما اعلام می‌کنیم.

منبع: تسنیم
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: