کد خبر: ۱۲۳۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۱۳ تير ۱۳۹۷
آتش‌نشانان ۵۰ نفر از ساکنان برج مسکونی ۲۱ طبقه آتی‌ساز واقع در بزرگراه چمران را از میان دود و آتش نجات دادند.

به گزارش گروه اجتماعی شیرازه؛ ساعت 9:45 صبح امروز در پی تماسهای مکرر ساکنان یک برج مسکونی 21 طبقه با سامانه 125 مبنی بر بروز آتش‌سوزی، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، به سرعت نیروهای عملیات ایستگاه‌های 88 و 124 را به همراه گروه نجات سه به محل حادثه واقع در بزرگراه چمران، برجهای آتی‌ساز اعزام کرد.

احمد صفری؛ مدیر منطقه دو عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: به علت آتش‌سوزی یک دستگاه موتورسیکلت و مقداری ضایعات در طبقه منفی یکم برج 21 طبقه 84 واحدی، تمام فضای برج دچار دودگرفتگی شده و 200 نفر از اهالی در میان دود حاصل از آتش‌سوزی گرفتار بودند.

وی افزود: آتش‌نشانان همزمان با رسیدن به محل حادثه، ایمن‌سازیهای لازم را انجام دادند و به وسیله تجهیزات خاموش‌کننده، مشغول مهار شعله‌های سرکش آتش شدند.

مدیر منطقه دو عملیات آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم دود ناشی از این آتش‌سوزی و احتمال وجود افراد محبوس شده در دود، آتش‌نشانان به چندین گروه برای جست‌وجو تقسیم شدند و پس از تجهیز خود به دستگاه‌های تنفسی، عملیات جست‌وجو در محل حادثه را آغاز کردند که موفق شدند تعداد 50 نفر از اهالی که قادر به خروج از برج نبودند را از داخل دود خارج کرده و به محیط امن انتقال دهند.

وی افزود: مابقی ساکنان با توجه به توصیه آتش‌نشانان در حال خروج از برج و منازل خود بودند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ آتش‌نشانان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شعله‌های آتش را پیش از سرایت به نقاط دیگر، مهار و کاملاً خاموش کردند و پس از تخلیه کامل دود از ساختمان، به مأموریت خود خاتمه دادند.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: