کد خبر: ۱۲۳۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۸ - ۱۶ تير ۱۳۹۷
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس خبر داد:
نباتی گفت: تا پایان امسال دیگر دفترچه بیمه صادر نمی‌شود و خدمات بیمه‌ای از طریق ارائه کارت ملی انجام می‌شود.

حذف دفترچه‌های بیمه تا پایان سال جاری/ وجود بیش از 10 هزار نفر مقرری‌بگیر بیمه بیکاری در فارسبه گزارش شیرازه، مدیرکل تامین اجتماعی فارس در نشست خبری با اشاره به اینکه 718 هزار نفر بیمه‌شده اصلی و 450 هزار نفر بیمه شده اجباری تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در استان فارس هستند، اظهار داشت: کل افراد تحت پوشش سازمان 2 میلیون و 100 هزار نفر است که 44 درصد جمعیت استان فارس را شامل می‌شود.

عبدالکریم نباتی تعداد کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی را نیز 56 هزار نفر اعلام و اظهار کرد: تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری 10 هزار و 324 نفر است که ماهانه 206 میلیارد تومان دریافت می‌کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی فارس درخصوص طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش‌حساب، گفت: از 10 اردیبهشت تا 10 تیر امسال حدود 10 هزار و 447 درخواست ثبت‌شده داشتیم که مبلغ 33 میلیارد تومان مشمول بخشودگی به‌صورت پرداخت نقدی یا اقساط به مدت یک سال قرار گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به‌ضرورت بررسی معاینات پزشکی کارگر قبل از به‌کارگیری و بیمه آن توسط کارفرما ابراز داشت: طبق ماده 90 قانون تأمین اجتماعی، اگر اتفاقی برای نیروی کار بیافتد که موجب ازکارافتادگی یا فوت شود، باید به کمیسیون پزشکی معرفی و میزان خسارات و مقصر بررسی شود که در این مورد تاکنون بیش از 100 پرونده داشتیم که از سوی کارفرما رعایت نشده است.

نباتی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص کارت هوشمند تصریح کرد: کارت هوشمند در تأمین اجتماعی تاکنون از سوی سازمان مطرح نشده و برخی افراد سودجو به دنبال طرح این مسائل هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی فارس در توضیح معرفی شدن سازمان پس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌عنوان دارا بودن بیشترین شکایات مردمی، بیان کرد: خدمات سازمان تأمین اجتماعی نادیده گرفته‌شده است و مورد بی‌مهری قرار گرفتیم، من ادعا نمی‌کنم هیچ شکایتی از سازمان نشده اما اگر بیشترین شکایت خطاب به ما است چرا عدد و رقم آن را رسانه‌ای نمی‌کنند؛ سازمان تأمین اجتماعی بیش از 2 میلیون نفر مخاطب دارد و نارضایتی از سازمان کم است.

وی با اشاره به اینکه 95 درصد از 75 هزار نفر کارفرمایی که داریم، لیست بیمه را به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌کنند، تأکید کرد: ما به سمت الکترونیکی شدن کارها می‌رویم تا علاوه بر کاهش حضور فیزیکی مردم در کارگزاری‌ها و سازمان در مصرف هزینه و وقت مردم هم صرفه‌جویی کنیم.

مدیرکل تأمین اجتماعی فارس یادآور شد: تا پایان امسال دفترچه بیمه صادر نمی‌شود چون به دنبال حذف دفترچه‌های بیمه هستیم و خدمات بیمه‌ای از طریق ارائه کارت ملی انجام می‌شود.

نباتی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا آماری از درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی فارس منتشر نمی‌شود و میزان درآمد با خدمات ارائه‌شده هم‌خوانی ندارد و همچنین صرف هزینه‌ها فقط برای مردم استان فارس نیست، گفت: این‌طور نیست که درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی فارس تنها در استان هزینه شود چون مدیریت و دستورالعمل آن به‌صورت متمرکز و از تهران انجام می‌شود و در اختیار من نیست، اگر قرار باشد در استان فارس آن مبلغی را که وصول می‌کنیم، هزینه کنیم دچار مشکل و کسری بودجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: من به‌عنوان مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی فارس اجازه سرمایه‌گذاری در استان را ندارم و این موضوع به مدیران ارشد سازمان برمی‌گردد.

این مقام مسئول تصریح کرد: شاید سطح خدمات ارائه شده مطلوب نباشد که این مسئله به حجم بالای مراجعه کنندگان به سازمان برمی‌گردد اما تلاش می‌کنیم که خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم همان‌طور که هم‌اکنون در بیمارستان شهید بهشتی شیراز و مراکز ملکی سازمان تمام خدمات به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: