کد خبر: ۱۲۳۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۱ - ۱۹ تير ۱۳۹۷
خبر خوش معاون اتاق بازرگانی فارس برای صادرکنندگان؛
راهدار گفت: راه‌اندازی مرکز دپو کانتینری صادرات و واردات در استان فارس موجب کاهش زمان در تشریفات گمرکی و انجام عملیات بارگیری و پلمپ کالا در همین مرکز شده است.

گره حمل و نقل دریایی صادرات فارس گشوده شد/ شرایط صادرات در فارس تسهیل می‌شودبه گزارش شیرازه، عضو هیات نمایندگان و معاون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در مراسم بازدید از مرکز دپو کانتینری صادرات و واردات در استان فارس که با حضور هیات مدیره گروه کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، بیان کرد: برای رشد صادرات و تسهیل تجارت استان به دنبال توسعه زیرساخت ها و کم کردن زمان درخواست مشتری هستیم که موضوع مهم بارگیری، ارسال و تحویل کالا به کشتی در بنادر از اهداف ما در بخش صادرات استان است.

یلدا راهدار کاهش قیمت تمام شده را مهمترین تاثیر این مرکز در صادرات استان دانست و افزود: با برنامه ریزی منظم و دقیق و همکاری دستگاه ها و ارگان ها می توانیم کارکرد این مرکز را افزایش داد.

راهدار اظهار داشت: در حال حاضر بخش عمده کالاهای صادراتی ما از طریق جاده به سمت مناطق مرزی ارسال می شود که نکته حائز اهمیت در بخش صادرات فارس خارج شدن کالا از استان و اظهار گمرکی آنها در استان های مرزی است که این موضوع میزان صادرات استان را تحت تاثیر قرار داده است.

مشاور استاندار فارس با بیان اینکه این مرکز می تواند به استان های همجوار ما نیز خدمات کانتینری ارائه کند، اضافه کرد: باید با برنامه ریزی دقیق خدمات این مرکز را اطلاع رسانی کرد و ما در اتاق بازرگانی فارس اطلاع رسانی از وجود این مرکز را برای فعالان اقتصادی استان از جمله شرکت های بزرگ استان مانند فولاد پارسیان، سیمان و سایر استان های همجوار مانند بوشهر، گهکیلویه و بویراحمد و یزد خواهیم داشت.

راهدار ادامه داد: با توجه به پتانسیل های موجود و استقرار این دپو کانتینر، موجب کاهش زمان در تشریفات گمرکی و انجام عملیات بارگیری و پلمپ کالا در همین مرکز می شود که در نهایت اقدامی مهم در جهت تسهیل شرایط صادرات از استان است.

همچنین کاپیتان زحمتکش، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی شعبه شرکت کشتیرانی هوپاد دریا در استان فارس خبرداد و گفت: با راه اندازی این شعبه امكان دريافت ترخيص كشتيرانى، سپردن چك ضمانت، دريافت و پرداخت صورت حسابهاى حمل دريايى در استان فارس فراهم مي شود.

مرکز دپو کانتینری صادرات و واردات در استان فارس در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راه اندازی شده است.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: