کد خبر: ۱۲۴۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
علما و روحانیون شاخص استان فارس در نامه به رئیس قوه قضائیه:
علما و روحانیون شاخص استان فارس در نامه به رئیس قوه قضائیه نوشتند: چرا قبل از آنکه فساد ریشه بدواند و غده چرکین آن سر باز کند، قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم، ورود نمی کند و به علاج واقعه قبل از وقوع نمی پردازد؟
به گزارش شیرازه، علما و روحانیون شاخص استان فارس در نامه ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه خواستار برخورد انقلابی این قوه با مفسدان اقتصادی شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

رئیس محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران
حضرت آیة الله آملی لاریجانی دامت تأییداته
سلام علیکم
ضمن تقدیر وتشکر از اقدامات و تلاشهای خالصانه حضرتعالی و همکاران محترمتان

در این برهه حساس از تاریخ انقلابمان که دشمن عنود، با همه توان به جنگ اقتصادی با ایران اسلامی برخاسته و درصدد است ناکارآمدی و ناتوانی جمعی از مسئولان شناخته شده را به عنوان ناکارآمدی نظام مقدس اسلامی معرفی کند، اقشار و آحاد مختلف جامعه و در رأس آنان علما و روحانیون که همیشه غمخوار و مدافع حقوق مردم بوده اند، خواهان اقدامات قاطع، عاجل و دقیق قوه قضائیه در برخورد با متجاوزان به حقوق ملت و مفسدان اقتصادی هستند.

مردم در این زمینه، به حق می پرسند: آیا وقت آن نرسیده که برای این مفسدان، دادگاه هایی ویژه تشکیل شود و به جرم آنان، خارج از نوبت، و به طور انقلابی رسیدگی گردد؟!

اینکه هسته های اصلی و دانه درشت های فساد و اخلال دستگیر شوند، خبرهایی است خوش و موجب امیدواری، ولی متأسفانه این امید با اطاله رسیدگی و یا رسیدگی غیر انقلابی، تبدیل به یأس مردم و موجب امیدواری مفسدان می شود. از خبرهایی که امروزه فراوان می شنویم آن است که مفاسد فلان رانت خوار یا اختلاسگر، پس از مدتها کشف گردیده ولی او پنهان و یا به خارج از کشور متواری شده است. سؤال این است که چرا قبل از آنکه فساد ریشه بدواند و غده چرکین آن سر باز کند، قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم، ورود نمی کند و به علاج واقعه قبل از وقوع نمی پردازد؟

همانطور که مستحضرید، رهبر حکیم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) بارها بر این نکته تأکید کرده اند که باید قوه قضائیه، مظهر عدالت و ملجأ مورد اطمینان و پناهگاه آرامش بخش مردم باشد. سؤال این است که چرا در این برهه،شاهد برخورد انقلابی، آرامش بخش، قاطع، فوری و خارج از نوبت با تروریست های اقتصادی که گلوی مردم را می فشارند و شاید بسیاری از آنان مفسد فی الارض و مستحق اعدام باشند، نیستیم؟

بی تردید بخشی از کاستی ها و نابسامانی های این عرصه معلول سستی ها، مسامحه کاری ها و ضعف مدیریت ها است ولی نمی توان نقش قوه قضائیه در جلوگیری از این معضلات را نادیده گرفت.

روحانیون فارس در راستای حمایت همه جانبه از مطالبات به حق مردم و به هدف انتقال خواسته های آنان به متولیان امور، ضمن تذکر به رؤسای محترم قوای مجریه و مقننه مبنی بر رسیدگی فوری و قاطع به مشکلات اقتصادی مردم، از حضرتعالی به عنوان عالی ترین مقام قضایی کشور انتظار دارند با این پدیده شوم، به طور همه جانبه، دقیق، فوری و انقلابی برخورد نموده و بدینوسیله موجبات یأس دشمنان و رضایت خاطر مردم عزیز را فراهم آورید.

با آرزوی توفیقات الهی
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز

نمایندگان فارس در مجلس خبرگان رهبری

جامعه اساتید حوزه علمیه فارس

جامعه روحانیت شیراز

مرکز مدیریت حوزه علمیه فارس

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس

سازمان تبلیغات اسلامی فارس

مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس

قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کند
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: