کد خبر: ۱۲۴۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷
معاون وزارت تعاون:
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: واقعیت اینکه کاهش قدرت خرید کارگران قابل انکار نیست، بنابراین برای کمک به معیشت این قشر، به آنها سبد حمایتی تعلق خواهد گرفت.
به گزارش شیرازه، احمد مشیریان معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه برای حمایت از کارگران شیوه افزایش حقوق نقدی و تخصیص سبد حمایتی و یا بن کارگری را دنبال می کند، اما اینکه برای افزایش قدرت خرید کارگران، از کدام شیوه ها استفاده شود، تاکنون مصوب نشده است.

وی اضافه کرد: قرار است عصر امروز (دوشنبه) شورای دستمزد تشکیل شود تادر این باره تصمیم گیری شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: وزیران امور اقتصادی و دارایی؛ صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در شورای عالی کار در این زمینه به یک نتیجه قطعی برسند.

مشیریان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فعالان حوزه کارگری اعلام کرده اند، قدرت خرید کارگران نسبت به سال گذشته به یک سوم کاهش پیدا کرده، آیا مورد تایید است، گفت: قدرت خرید کارگران براساس نرخ تورم سالیانه سنجیده می شود و این وزارتخانه با معیار تورم ماه به ماه که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود، قدرت خرید کارگران را ارزیابی نمی کند.

وی تصریح کرد: سال گذشته هزینه سبد خانوار کارگران، 2 میلیون و 600 هزار تومان برآورد و حقوق و دستمزد کارگر نیز یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین و اعلام شد.

پس از بروز نوسان های ارزی «علی ربیعی» وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح توزیع سبد کالایی برای حمایت از کارگران و اقشارکم درآمد و آسیب پذیر را مطرح کرد و با تداوم نوسان های ارزی و به منظور جلوگیری از کمبود کالا در بازار «انوشیروان محسنی بندپی» سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به تازگی از طرح توزیع کوپن الکترونیک، برای تامین اقلام اساسی هشت دهک جامعه خبر داد.

منبع: ایرنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: