کد خبر: ۱۲۴۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۴ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷
آنچه در صحن علنی شورای شهر شیراز گذشت؛
نایب رئیس شورای شهر شیراز گفت: شیراز استعدادهای فراوانی برای بسط دیپلماسی شهری دارد و دنیا تشنه ی شناخت استعدادهای شهر شیراز است لذا نمی توان از استعدادهای این کلانشهر غافل شد.
نایب رئیس شورا: شیراز استعدادهای فراوانی برای بسط دیپلماسی شهری دارد/ مترو از اول مهر به مدت چهار روز رایگان استبه گزارش شیرازه، نایب رئیس شورای شهر شیراز شامگاه دوشنبه (19 شهریور) در جلسه علنی شورا، عضویت شیراز در هیئت رئیسه اتحادیه شهرهای تاریخی جهان را تبریک گفت و بیان کرد: این موفقیت در دیپلماسی مدیریت شهری می تواند زمینه ساز رونق اقتصادی و افزایش ارتباطات بین المللی با هدف معرفی بیشتر شهر شیراز باشد.

ابراهیم صبوری با اعلام اینکه شیراز استعدادهای فراوانی برای بسط دیپلماسی شهری دارد، اظهار داشت: نمی توان از استعدادهای کم نظیر فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و علمی کلان شهر شیراز غافل شد.

وی افزود: دنیا تشنه ی شناخت استعدادهای شهر شیراز است لذا شورای اسلامی شهر شیراز از هر حرکت دیپلماتیک شهردار برای ارتباط با شهرهای موثر دنیا حمایت می کند.

شیرازه؛ طرح دو فوریتی رایگان شدن خدمات مترو در آغاز تحصیلی از اول تا چهارم مهر ماه سال جاری در روزهای یکشنبه الی چهارشنبه برای شهروندان توسط جمعی از اعضا مطرح شد؛ دو فوریت این طرح به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با اشاره به عدم هماهنگی سرویس مدارس در ابتدای مهرماه و ایجاد بی نظمی در ارائه خدمات سرویس مدارس، گفت: به منظور رفع این مشکل والدین از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده می‌کنند و این امر ترافیک سنگینی را به شهر تحمیل می‌کند.

نواب قائدی بیان کرد: با توجه به وجود برخی از مراکز آموزشی در محدوده‌ خط یک مترو و ساماندهی خطوط جدید اتوبوسرانی به منظور تغذیه مترو، با تصویب این طرح می توانیم در راستای کمک به دانش آموزان و کاهش ترافیک گام برداریم.

سلب قابلیت استفاده عمومی مقادیر مورد تصرف اراضی شهرداری که در مسیر آتی الاحداث قراردارد لایحه مورد پیشنهاد شهرداری شیراز بود که توسط کمیسیون شهرسازی و معماری، برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک مطرح شد و به تصویب رسید.

طبق این مصوبه شهرداری می تواند ضمن رعایت کلیه قوانین و مقررات و آئین نامه شهرداری، کل بهای عرصه اضافی ناشی از تصرف اموال عمومی را از مالک اخذ و اجازه اصلاح سند و صدور سند تک برگ را بر مبنای وضع موجود صادر کند و هر زمانی که این طرح اولویتِ اجرا پیدا کرد و یا مالک قصد تجدید بنا را داشت طبق قوانین حاکم، میزان مورد مسیر توسط شهرداری تملک شود.

پیشنهاد شهرداری شیراز مبنی بر مساعدت در برگزاری بیست و دومین همایش کشوری دانش آموزی فیزیک و اولین همایش کشوری نقش دانشمندان ایرانی اسلامی در گسترش علوم تجربی نیز دیگر لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز بود که توسط کمیسیون های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک در این جلسه مطرح شد و به تصویب رسید.

از بودجه سال 97 مبلغ پنج میلیون تومان از محل ماده 17 جهت برگزاری این همایش های علمی مساعدت خواهد شد.

اعضای شورای شهر شیراز با دستورکار مساعدت 50 میلیون تومانی به انجمن جانبازان نخاعی فارس نیز موافقت کردند؛ این مبلغ برای خرید ویلچر و تجهیزات برای اهدا به این انجمن صرف خواهد شد.

لازم به ذکر است که قاسم مقیمی به عنوان نماینده شورا در کمیته اجرای سلامت جوانان انتخاب شد.

شیرازه؛ شهردار شیراز هفته گذشته برای حضور در اجلاس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی به ترکیه سفر کرد؛ رئیس شورای شهر نیز به همراه شهردار شیراز عازم این سفر شده بود! که البته گفته می شود وی با هزینه شخصی خود به این سفر رفته اما همچنان ضرورت عزیمت وی به ترکیه و عدم حضورِ این عضو رسمی شورای شهر در پارلمان شهری سوال برانگیز است.

شهردار آمد اما رئیس شورا نیامد، جلسه علنی شورای شهر شیراز این هفته با ریاست ابراهیم صبوری (نایب رئیس شورا) برگزار شد.

پیش از این نیز بارها شاهد عدم حضور و یا حضور نصفه و نیمه دستغیب در صحن علنی شورا بوده ایم که در پاسخ به پرس و جوی خبرنگار ما، مسئله پزشکی و یا جلسات اضطراری! در ادارات، بهانه ای برای عدم حضورهای وی اعلام شده است.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: