کد خبر: ۱۲۵۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۱۴ مهر ۱۳۹۷
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با کاهش صادرات گوجه‌فرنگی، قیمت این محصول با شیب کمی در حال کاهش است.
گوجه فرنگی در سراشیبی کاهش قیمت
به گزارش شیرازه، ابراهیم شیرانی با بیان وجود 21.5 هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری، گفت: از این تعداد 3.5 هکتار توت‌فرنگی، حدود 13 هکتار سبزی و صیفی و مابقی گل شاخه بریده است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: سالیانه 250 تن توت‌فرنگی، دوهزار و 420 تن سبزی و صیفی و حدود هفت میلیون گل شاخه بریده شامل رز و آلوسترومریا در استان تولید می‌شود.

وی افزود: اشتغالزایی در هر هکتار از گلخانه‌های استان به صورت مستقیم 10 نفر است.
   
شیرانی با اشاره به گرانی برخی محصولات گلخانه‌ای از جمله گوجه‌فرنگی در کشور، اضافه کرد: مقداری از این افزایش قیمت به دلیل گرانی نهاده‌ها مانند سم و کود به تولیدکنندگان بازمی‌گردد؛ افزایش صادرات، حضور دلالان در بازار و مشکلات حمل و نقل از سایر دلایل این افزایش قیمت بودند.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش صادرات گوجه‌فرنگی و محصور شدن به محصولات گلخانه‌ای، قیمت گوجه‌فرنگی با شیب کمی در حال کاهش است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 31 واحد فعال صنعتی تولید قارچ در استان وجود دارد، گفت: تولید سالیانه این واحدها 6 هزار تن است.

شیرانی، با اشاره به وجود 150 واحد خانگی تولید قارچ در استان، افزود: سهم تولید این محصول در کارگاه‌ها خانگی یک هزار تن در سال است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اشتغالزایی در حوزه تولید قارچ در استان 700 نفر است، اضافه کرد: سهم بیشتری از محصول تولیدی به استان‌های همجوار از جمله بوشهر، فارس و بندرعباس ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 10 هکتار گلخانه برای کسب مجوز و تسهیلات بانکی به بهره‌برداری نرسیدند، ادامه داد: در صورت بهره‌برداری از این گلخانه‌ها تولیدات محصولات استان افزایش می‌یابد.
فارس

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: