کد خبر: ۱۲۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۷ - ۱۶ مهر ۱۳۹۷
مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس گفت:با توجه به حساسیت پرونده های احتکار، یک شعبه ویژه برای رسیدگی سریع به این پرونده ها تشکیل شد.
به گزارش شیرازه، علی مبشری، مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون 85 پرونده احتکار در این استان تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

مبشری افزود: این پرونده ها مربوط به احتکار کالاهایی از همچون مواد غذایی، لاستیک، پوشک بچه و سیمان بوده که با حکم قاضی تعزیرات، علاوه بر جریمه محتکران، کالاهای احتکاری از طریق فروشگاه های زنجیره ای برای استفاده شهروندان عرضه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت پرونده های احتکار، یک شعبه ویژه برای رسیدگی سریع به این پرونده ها تشکیل شد.

او تصریح کرد: به منظور اثر بخشی هر چه بیشتر مقرر شد که پرونده های مربوط به احتکار با سرعت و دقت رسیدگی و نتیجه اقدامات انجام شده نیز به اطلاع مردم رسانده شود.

مبشری اظهار داشت: قطعا دستگاه قضایی در برخورد با محتکران هیچگونه اغماضی نخواهد کرد و با افرادی که در بازار خلل ایجاد کنند برخورد قاطع خواهد شد.

وی گفت: به منظور شناسایی و برخورد با افراد متخلف در این زمینه، تاکنون گشت های مشترک بازرسی تعزیرات حکومتی بطور منظم چندین بازدید از انبارهای سطح شهر و کارخانه های تولیدی انجام داده اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس افزود: قانونگذار برای محتکران مجازات هایی از جمله جریمه نقدی و الزام به عرضه کالا به نرخ متعارف را پیش بینی کرده است.

او اضافه کرد: چنانچه محتکر واحد صنفی باشد تا 50 درصد ارزش کالای احتکاری جریمه به دنبال دارد و در صورت تکرار تخلف مجازتهایی همچون جریمه پنج برابری نسبت به ارزش کالا و تعطیلی محل کسب نیز در پی خواهد داشت.

وی، مردم را بهترین ناظران بر بازار دانست و گفت: همکاری مردم به عنوان مهمترین مولفه نظارتی تعزیرات حکومتی کمک شایانی در انجام رسالت همکاران ما و در نتیجه کاهش تخلفات خواهد داشت و به همین دلیل از شهروندان تقاضا داریم موارد مشکوک به احتکار را به سامانه 135 تعزیرات اطلاع دهند تا همکاران ما بلافاصله نسبت به پیگیری موضوع اقدام کنند.
ایرنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: