کد خبر: ۱۲۵۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - ۱۷ مهر ۱۳۹۷
به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کودک برنامه ای با عنوان روزهای بچه های صلح برگزار می شود.
به گزارش شیرازه، بچه های صلح عنوان برنامه های تخصصی سینمایی بین المللی کودکانه بوده که در فهرست کاری سیفژ در ایران و گالری سروناز قرار گرفته است.

در پیوند با این برنامه، مدیر نگارخانه برگزار کننده گفت: پیش از این نیز رویکرد صلح و دوستی در طول برنامه های انجام شده این گروه و کارهای آن ها بود.

هستی خالدی افزود: بچه های صلح، با رویکرد آموزش، تفکر، شادی و پیشگیری از آسیب ها به طور منسجم به جز مدارس با مراکز فرهنگی که در رابطه با کودکان همکاری دارند، انجام خواهد شد.

بر این اساس به گفته خالدی، انتخاب با فیلم هایی که در کودکان و نوجوانان ایجاد انگیزه کند و ضمن اینکه فضای سرگرمی را برای بچه ها ایجاد می کند، آموزش هم در راستای آن شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه انتخاب فیلم ها زیر نظر متخصصان سینما و کودک شکل می گیرد، افزود: کارگروه بچه های صلح در یکی از این روزها برنامه گسترده ای را در یکی از مناطق خاص شیراز، «مهدی آباد» و  مدرسه شهید محمدرضا حدادی برگزار خواهد کرد.

خالدی عنوان کرد: این برنامه شامل کارگاه های شاد، فیلم، تحلیل، داستان،آشنایی با کتاب، نقاشی، سلامت و پیشگیری از آسیب ها است که در روز سه شنبه ١٧ مهر برگزار می شود.

در راستای این برنامه مسئول گروه فیلم و عکس این گالری از همکاری معاونت پژوهش و فن آوری اداره آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز، کتاب آبگون، مرکز آموزشی و توان بخشی مشکلات ویژه یادگیری حافظ، دفتر معماری گلستانی، هنرستان کاردانش کوثر ناحیه سه، فعالان اجتماعی و تعدادی از هنرمندان جوان شیرازی از حامیان و برگزار کنندگان در این برنامه خبر داد و گفت: اعظم غلامی مدیر این مدرسه همکاری خوبی در این راستا با گالری و اجرای این برنامه داشتند.

مهگان فرهنگ افزود: بچه های  صلح به زودی برنامه هایی را برای کودکان غیر ایرانی در ایران نیز ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر کار گروه بچه های صلح در گالری سروناز قرار است فعالیت هایشان را طراحی و اجرا کنند.

مهر

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: