کد خبر: ۱۲۶۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۱۹ آبان ۱۳۹۷
در روزجهانی اوریگامی صورت می گیرد؛
مدیر مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز گفت: بزرگترین اوریگامی کشور روز به مناسبت روز جهانی اوریگامی، در شیراز ساخته و نصب می‌شود.
به گزارش شیرازه، محسن خباز مدیر مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز گفت: برنامه ساخت و نصب اوریگامی روز 20 مهرماه و در محل لابی مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز اجرا می‌شود.

او گفت: با توجه به قرار داشتن در ایام هفته کتاب، بزرگترین سینما نقالی مدرن کشور نیز طی آیینی در شیراز رونمایی خواهد شد.

خباز با بیان اینکه سینما نقالی روز دوشنبه 21 آبان در مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز اجرا می‌شود، گفت: این برنامه با آیین نقالی ٦ کتاب همراه خواهد بود.

او اضافه کرد: با حضور علی‌رضا امتیاز کتابی با عنوان "ارائه ذهن کامل نو" با پرداختن به گذر از عصر اطلاعاتی به عصر مفهومی اثری از "دانیل پنیک" و ترجمه رضا امیر رحیمی، نقالی سینمایی خواهد شد .

خباز ادامه داد: کاوه بهبهانی نیز نقالی کتاب "ذهن و همه چیز" با طرح واژه‌هایی برای زیستن، به نویسندگی مقصود فراستخواه، و رضا مصطفایی نیز نقالی کتاب "کفش باز" خاطرات بنیانگذار نایک از "فیل نایت" به ترجمه شورش بشیری، را در برنامه دارند .

  اوریگامی، واژه ‌ای ژاپنی، به معنای "کاغذ و تا" است؛ اوریگامی هنر کاردستی محبوب ژاپنی‌ها محسوب می‌شود اما سال‌هاست مردم دیگر کشورها نیز به این هنر سهل و ممتنع و زیبا، گرایش پیدا کرده‌اند.

روز 11 نوامبر مصادف با 20 آبان به عنوان روز اوریگامی نامیده شده و بسیاری از مردم علاقه مند به این هنر کاردستی، به تولید آثاری با استفاده از کاغذ، دستمال کاغذی و .... می‌پردازند.


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: