کد خبر: ۱۲۶۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۷
روحانی در پایان نشست با سران قوا:
رئیس جمهور گفت: دولت اولین بسته حمایت غذایی را در آبان به افرادی در فشار بیشتری هستند و جزو افرادی هستند که مشکلات بیشتری دارند، پرداخت می‌کند و این روند در چند نوبت ادامه پیدا خواهد کرد.
اولین بسته حمایت غذایی دولت در آبان توزیع می‌شود/وقتی سیستم بانکی را تحریم کنند، همه چیز را تحت تأثیر قرار می‌دهند
به گزارش شیرازه، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در پایان نشست با سران قوا گفت: دولت اولین بسته حمایت غذایی را در آبان به افرادی در فشار بیشتری هستند و جزو افرادی هستند که مشکلات بیشتری دارند، پرداخت می‌کند و این روند در چند نوبت ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در بودجه سال آینده هم برای حقوق و دستمزد پیش بینی‌هایی خواهیم کرد که مشکلات وارده به مردم را جبران کنیم.

رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود آمریکا به دنبال فشار آوردن بر مردم نیست و به دنبال فشار بر نظام و حکومت است کاملا ناصحیح و نادرست است و خودشان در عمل این واقعیت را آشکار کردند.

وی با اشاره به بازگشت تحریم‌های آمریکا اظهار داشت: ما دیدیدیم تحریم‌هایی که ۱۳ آبان اعمال شد هیچ تأثیری بر روند اقتصادی کشور نداشت، چون آمریکایی‌ها هر چه تیر در ترکش داشتند، قبلا علیه ملت ایران رها کرد و چیز جدیدی برای ارائه نداشت.

روحانی تصریح کرد: آنها برای همین ناچار شدند یک لیست بلند بالایی را درست کنند، از یک طرف نام بانک‌هایی را ببرند و شعبات بانک‌ها را اضافه کنند برای اینکه صفحات را پر کنند و از یک طرف نام یک شرکت هواپیمایی را ببرند و شماره سریال هواپیما را بنویسند تا صفحات را پر کنند و کاملا از شیوه کار و نحوه اعلامشان مشخص بود که برای اثرگذاری روانی علیه ملت ایران است و هدف دیگری ندارند.

رئیس جمهور اضافه کرد: مشخص شد حرفی که از روز اول مسئولان جمهوری اسلامی ایران می‌زدند که آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را به صفر برسانند و آمریکایی‌ها مکرر تکرار می‌کردند که ما این کار را انجام می‌دهیم، اخیرا خودشان اعتراف کردند نمی‌توانیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم. استدلال آنها این بوده که اگر صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم، قیمت هر بشکه نفت به ۱۵۰ دلار افزایش پیدا می‌کند و این تبیین همان حرفی است که ما از روز اول می‌زدیم و می‌گفتیم آمریکا قادر نیست فروش نفت ایران را صفر کند.

وی‌ ادامه داد: نکته بعدی اینکه آمریکایی‌ها ناچار شدند عقب نشینی دیگری را انجام دهند، به دلیل اینکه مورد هجمه افکار عمومی دنیا قرار گرفته بودند می‌خواستند بگویند موضوع مواد غذایی و مسئله دارو و تجهیزات پزشکی استثنا است، در صورتی که این حرف آنها هم نادرست است. وقتی سیستم بانکی را تحریم می‌کنند، همه چیز را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: