کد خبر: ۱۲۶۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۰ - ۲۵ آبان ۱۳۹۷
در نماز جمعه شهرستانهای فارس مطرح شد؛
ائمه جمعه شهرستانهای فارس در خطبه این هفته نماز جمعه با اشاره به اعدام مفسدان اقتصادی توسط قوه قضاییه این اقدام را تحسین کردند و خواهان مجازات دیگر مفسدان و اخلال گران بازار شدند .
به گزارششیرازه،  ائمه جمعه شهرستانهای فارس در خطبه این هفته نماز جمعه با اشاره به اعدام مفسدان اقتصادی توسط قوه قضاییه این اقدام را تحسین کردند و خواهان مجازات دیگر مفسدان شدند .

پاسخ کوبنده جبهه مقاومت به ماجراجویی اخیر رژیم صهیونیستی

حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به نهم ربیع‌الاول و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اظهار داشت: امروز ما مفتخریم در دوران امامت حضرت مهدی(عج) به سر می‌بریم و امیدواریم در این دوران بتوانیم جوری زندگی کنیم که در زمره یاران آن حضرت قرار گرفته که این جز با تقوا، بندگی خدا و صبر توام با بصیرت محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به ۱۲ ربیع‌الاول آغاز هفته وحدت گفت: در زمان کنونی که اسلام با مخاطراتی روبه‌رو است باید همه فرقه‌های اسلامی بر کلیات اسلام توافق داشته باشند.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه امروز دشمنان جهان اسلام به صراحت اعلام می‌کنند که به دنبال ضربه زدن به اسلام و مسلمین هستند افزود: دو دسته با وحدت امت اسلامی مخالفند، یکی تسنن آمریکایی که در رأس آن وهابیت و آل سعود قرار دارند و دیگری تشیع انگلیسی است.

خرسند با یادآوری گفته مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه سعودی‌ها بدون آمریکا دو هفته دوام نمی‌آورند اظهارداشت: آنها برای دوام آوردن باید سیاست‌های آمریکا را دنبال کنند که این رفتار منجر به جنگ‌های خانمان‌سوز در دنیا با پول مسلمان شده است.

وی شیعه انگلسی را کسانی دانست که به اسم ولایت ائمه در ظاهر فعالیت دینی دارند و جوری وانمود می‌کنند که ما هیچ وابستگی سیاسی نداریم ولی در عمل مخالف وحدت مسلمانان هستند.

خطیب جمعه کازرون تصریح کرد: همه باید مراقب باشند، که این‌ها دو لبه قیچی برای ضربه زدن به اسلام هستند.

خرسند با اشاره به پاسخ کوبنده جبهه مقاومت و حماس به ماجراجویی اخیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اظهارداشت: این پاسخ بعد از دو روز چنان کوبنده بود که رژیم صهیونیستی حاضر به آتش بس شد و نشان داد که شکست رژیم صهیونیستی از آن چیزی که نشان داده می‌شود بسیار راحت‌تر است.

وی همچینین در بخش دیگر سخنان خود از قوه قضاییه به‌خاطر اعدام 2نفر از دانه درشت‌ها که در اقتصاد کشور اخلال ایجاد می‌کردند تشکر کرد و گفت: از مرگ هیچ انسانی خوشحال نمی‌شویم اما کسانی که با آبرو و اقتصاد کشور بازی می‌کنند مفسد فی‌الارض هستند.

خطیب جمعه کازرون تصریح کرد: این قاطعیت باید ادامه داشته باشد و شامل مسوولانی که دست این افراد را در اقتصاد کشور باز می‌کنند هم بشود.

خرسند با بیان اینکه کسی با شادی مخالف نیست اما با گناه مخالفیم گفت: دستگاه‌های مربوطه اجازه ندهند برخی برای کسب پول بدعت‌های عجیبی بگذارند.

تجاوز به یمن عاملی برای پوشش افتضاحات سعودی

حجت‌الاسلام حسین جمالی‌زاده در خطبه‌های امروز نمازجمعه فسا اظهار داشت:  یمن در وضعیت جانسوزی به سر می‌برد و جان میلیون‌ها نفر از ساکنینش به علت تشنگی، گرسنگی، مسائل بهداشتی و حمله‌های غافلگیرانه و بی‌رحمانه در خطر بوه به‌طوری که سازمان ملل نیز کمک به آنها را خواستار شده است.

امام جمعه شهرستان فسا ادامه داد: عربستان پس از شکست مفتضح در سوریه و عراق پس از داعش و انتخابات نخست وزیری صورت گرفته در عراق به دنبال پوششی برای شکست‌ها و افتضاحات خود می‌گردد به همین دلیل یمن را مرکز قرار داده‌ است.

جمالی افزود: ترور روزنامه‌نگار عربستانی به بدترین شکل در ترکیه و به وسیله‌ مأموران سعودی نیز یکی دیگر از افتضاحات بین‌المللی‌ حکومت عربستان است.

لزوم تداوم برخورد با مفسدان اقتصادی

حجت‌الاسلام محمدحسین مدبر در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز شهر جهرم اظهار داشت: در روزهای اخیر و توسط نیروهای مقاومت فلسطین 500 موشک به اسرائیل اثابت کردکه روسیاهی دوباره حکومت غاصب صهیونسیتی به همراه داشت.

امام جمعه جهرم با اشاره به اینکه در برابر قانون و در شرایط مساوی تبعیض نباید وجود داشته باشد، افزود: این اصل در قانون اساسی هم وجود دارد که همه در برابر قانون مساوی هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: ما انقلاب کردیم که قانون یکسان عمل شود و پولدار و غیر پولدار، دولتی و غیر دولتی با هم فرقی نکنند.

وی برخورد قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی را اقدام قابل تقدیری عنوان کرد و بیان داشت: اقدام قوه قضاییه در مجازات اخلالگران اقتصادی قابل ستایش بود اما یادمان باشد مجرمان اقتصادی در بازار بدون کمک کسانی که درون دولت و سازمان‌های دیگر هستند کاری نمی‌توانند بکنند.

امام جمعه جهرم گفت: قانون باید رعایت شود و مهم نیست که فرد متهم صاحب مقام و منصب است یا نیست.

لزوم برخورد قاطع و جدی با اخلال‌گران بازار

حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز این شهر شهادت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت گفت و به گوشه‌هایی از زندگی ایشان و شرایط سخت و پیچیده آن دوران اشاره کرد.

وی سپس به فرخنده میلاد رسول اکرم(ص) اشاره و با تأکید بر وحدت و همدلی میان مسلمان، بیان کرد: دشمنان اسلام تلاش بسیاری برای ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی کرده و و می‌کوشند از مسائل و نقاط مورد اختلاف آن‌ها سوءاستفاده کنند.

طالبی افزود: باید هوشیار و بیدار باشیم و برادری خود را حفظ کنیم تا خدای‌ناکرده، آلت دست دشمنان اسلام و مسلمین نشویم.

امام‌جمعه اقلید در بخش دیگر سخنان خود از همت و تلاش بسیج، سپاه، نیروی انتظامی، سربازان گمنام و ارتش در حفظ امنیت راهپیمایی اربعین قدردانی کرد و گفت: نیروی انتظامی ازنظر شغلی و مسؤولیت، بار سنگین‌تری بر دوش داشت و علاوه بر حفظ این امنیت، در راستای امنیت راه‌ها، جاده‌ها و...نیز کوشید که قابل‌تقدیر است.

خطیب جمعه اقلید به موضوع مجازات و به دار آویختن برخی از مفسدان اقتصادی اشاره و از قوه قضاییه قدردانی کرد و عنوان داشت: دیدیم و شنیدیم که عده‌ای چگونه نظم و امنیت اقتصادی کشور را تحت تأثیر اجحافات خود قرار دادند و با هماهنگی دشمنان نظام اسلامی، بیش از 60 تن سکه را از کشور خارج کردند و به کار خود افتخار کرده و خود را سلطان سکه می‌نامیدند، ازاین‌رو اقدام قوه قضاییه در مجازات بدون ملاحظه آن‌ها، لازم و به‌جا بود.

طالبی با بیان اینکه برخورد واقعی و جدی با مفسدان اقتصادی از مطالبات همیشگی مقام معظم رهبری بوده و هست، تأکید کرد: امیدواریم روزی بیاید که با مفسدان اقتصادی و امنیتی همین‌گونه قاطع برخورد و آرامش و اطمینان خاطر دل‌های مردم فراهم شود.

امام‌جمعه اقلید در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: آمریکا پس از 11 سپتامبر 2001 میلادی به بهانه مبارزه با تروریسم بالغ‌بر نیم میلیون انسان را کشته است اما در ادعایش دروغ می‌گوید چراکه به گفته وزیر خارجه وقت آن‌ها در کتاب خاطراتش، داعشی‌ها را در صحرای سینای مصر آموزش داده و وارد عراق و سوریه می‌کنند.

وی با اشاره به حمله به غیرنظامیان و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان در عراق و سوریه و...، افزود: با تأمین سلاح و مهمات برای این آدمکشان و تأمین مالی آن‌ها آرامش و امنیت را از مردم گرفتند.

امام‌جمعه اقلید با بیان اینکه امروز دل‌بستگی به آمریکا جز خواری و بدبختی چیزی نیست، دلدادگی به خداوند متعال و ائمه هدی را مایه عزت و سربلندی خواند و گفت: در سایه انقلاب اسلامی و هدایت‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری، دشمنانمان را به‌خوبی شناختیم و به راه خود ادامه می‌دهیم.

طالبی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «آمریکا قدرت نرم و سلاحش رو به افول است»، یادآور شد: کار آمریکا تمام است و به‌زودی فرومی‌پاشد و قدرت زورگویی‌هایش تمام‌شده است.

شرایط دریافت وام ازدواج تسهیل شود

حجت‌الاسلام رضا صادقی ظهر امروز در آیین سیاسی – عبادی نماز جمعه این شهر اظهار داشت: مسوؤلان نظام باید نسبت به ازدواج و اشتغال جوانان همت کنند چراکه ازدواج از مهم‌ترین اصولی است که در دین مبین اسلام مورد تأکید قرارگرفته است.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال، زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم می‌کند و این مهم باید بیش‌ازپیش موردتوجه مسوؤلان قرار بگیرد.

امام‌جمعه داراب با اشاره به مشکلات زوج‌های جوان برای دریافت وام ازدواج گفت: تعدادی از جوانان برای معرفی ضامن به بانک با مشکل مواجه شده و به دلیل نبود ضامن معتبر از دریافت وام ازدواج محروم می‌شوند.

وی تصریح کرد: برخی با شرایط آسان وام‌های کلان می‌گیرند اما متأسفانه جوانی که برای مقوله مهمی چون ازدواج متقاضی مبلغی تسهیلات بانکی است، به مشکل برمی‌خورد.

صادقی تأکید کرد: مسوؤلان باید برای ارائه وام  ازدواج شرایط آسان‌تری در پیش بگیرند تا مشکلات مالی جوانان در آستانه زندگی مشترک کمتر شود.

وی بابیان اینکه نظام طی 40 سال به برکت نهاد بسیج مستحکم مانده است، افزود: بسیج مجموعه‌ای است که در آن پاک‌ترین، فداکارترین و کارآمدترین جوانان کشور خدمت می‌کنند.

 امام‌جمعه داراب با اشاره به اهمیت هفته بسیج و برنامه‌های اجرایی در این مناسبت بیان کرد: در هر موقعیتی که قصد برپایی شعائر اسلامی را داشته و به دنبال تثبیت نظام و ولایت‌فقیه باشیم باید متوسل به بسیج و بسیجیان شویم.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی که مردم در جامعه اسلامی نیازمند کمک و یاری‌رسانی هستند، رفتار و سلوک اجتماعی تأثیرگذار بوده و گذشت و خوش‌رفتاری می‌تواند جامعه را به مدینه فاضله نزدیک کند.

صادقی اضافه کرد: امروز تکلیف ما عمل به توصیه‌های رسول اکرم(ص) در جهت وحدت بین آحاد جامعه و تشریح سیره نبوی است چراکه به این وسیله می‌توان تا حدودی بر مشکلات موجود فائق شد.

ایران هرگز زیر بار آمریکا نمی‌رود

حجت‌الاسلام سید عزیزالله هاشمی‌زاده در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته فیروزآباد با اشاره به نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت امام مهدی(عج) منادی صلح و دوستی و فریادرس مظلومان عالم اظهار داشت: مهدی(عج) با تمام قدرت حق را از باطل جدا و جهان را زیر نظر فرمان الهی قرار می‌دهد.

امام‌جمعه فیروزآباد همچنین با اشاره به آغاز هفته بسیج و تبریک به بسیجیان و امت اسلامی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، بسیج مجموعه‌ای از پاک‌ترین، فداکارترین و آماده به کارترین نیروی کشور است.

هاشمی‌زاده ضمن اشاره به ویژگی‌های بسیج ادامه داد: ایمان راسخ به هدف، مدافع واقعی نظام تا پای جان مقابل ستمگران و بزرگ‌ترین مانع مزدوران داخلی و خارجی در حفاظت از نظام و انقلاب از ویژگی‌های بسیج است.

امام‌جمعه فیروزآباد بابیان سه شاخصه بسیج از دیدگاه مقام معظم رهبری اضافه کرد: بصیرت، اخلاص و عمل به‌هنگام و به‌اندازه سه شاخصه بسیج از دیدگاه رهبر معظم انقلاب است.

امام‌جمعه فیروزآباد خاطرنشان کرد: امت اسلامی باید بداند ملتی که 20 میلیون بسیجی آماده دفاع از ارزش‌ها و استقلال کشور دارد هرگز زیر بار آمریکا نمی‌رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اقدام به‌موقع دستگاه قضایی را نسبت به اعدام سه مفسد اقتصادی به‌جا و به‌موقع دانست و تصریح کرد: در سحرگاه چهارشنبه ۲۳ آبان ماه حکم اعدام سه مجرم از سوی دستگاه قضا اجرا شد که جا دارد از صدور حکم قاطع این دستگاه تقدیر شود.

هاشمی‌زاده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود پیروزی جوانان فلسطینی در جنگ غزه با اسرائیل غاصب را تبریک گفت و ابراز داشت: در این عملیات ۴۶۰ موشک به مراکز نظامی و شهرک‌نشین‌های فلسطین اشغالی شلیک شد که دنیا را به تعجب وا‌داشت.

امام‌جمعه فیروزآباد گفت: استعفای وزیر جنگ اسرائیل و کشته شدن عده‌ای از نظامیان نتیجه تهاجم ناجوانمردانه این حکومت غاصب در نوار غزه بود.
برچسب ها: فارس ، شیراز ، جمعه
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: