کد خبر: ۱۲۶۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - ۰۵ آذر ۱۳۹۷
برای مالکانی که کارت سوخت ندارند؛
مالکان خودرو‌ها و موتور سیکلت‌های بدون کارت سوخت از امروز می‌توانند برای دریافت این کارت ثبت نام کنند.
آغاز ثبت‌نام کارت سوخت در سامانه خدمات دولت + اطلاعات مورد نیازبه گزارش شیرازه، بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ، ثبت نام از ساعت ۸ صبح امروز به صورت الکترونیکی در سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و اپلیکیشن خدمات دولت همراه از طریق نصب آن در گوشی‌های هوشمند تلفن همراه انجام می‌شود.

ورود به سامانه‌های اینترنتی براساس آخرین رقم شماره سمت راست تلفن همراه مالکان خودرو انجام می‌شود و امروز مالکان دارای شماره ۹۹ می‌توانند ثبت نام کنند.
در هیچ یک از مراحل ثبت نام چه به صورت حضوری در دفاتر پلیس +۱۰ و چه به صورت اینترنتی، نیازی به ارایه رمز‌های کارت‌های بانکی نیست.

مالکانی که کارت سوخت فعال در سامانه هوشمند دارند در صورت ثبت تقاضای کارت المثنی، کارت اولیه آنها ابطال خواهد شد.

همه خودروهایی که بتازگی شماره شده اند کارت سوخت دارند و مالکان آنها باید به دفاتر پست مراجعه کنند.

مالکانی که رمز کارت سوخت را فراموش کرده اند امکان بازیابی رمز برای آنها فراهم شده است.

 اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی:

1 - شماره تلفن همراه به نام مالك وسيله نقليه
2 - كد ملی و تاریخ تولد متقاضی (با ثبت كد ملی و تاریخ تولد ساير اطلاعات شناسنامه‌ای مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر و شماره شناسنامه به صورت خودكار نمايش داده می‌شود)
3 - اطلاعات شناسايی وسيله نقليه (شماره هشت رقمی مندرج در ذيل باركد پستی پشت كارت خودرو متقاضی) یا شماره VIN
4 - انتخاب يكی از شماره‌های كارت بانكی متقاضی كه به صورت خودكار در پنجره ثبت اطلاعات اين بخش به نمايش در می‌آيد.
5 - پس از ورود اطلاعات ، پيامی مبنی بر تاييد عمليات ثبت نام به اطلاع متقاضی خواهد رسيد كه تنها به منزله پايان مراحل ثبت نام خواهد بود.
6 - زمان استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت در جایگاه‌های سوخت متعاقبا در اطلاعیه‌های آتی اعلام خواهد شد.

نکات قابل توجه:

1 - آن دسته از مالكان كه دارای بيش از يك دستگاه خودرو و موتورسيكلت فاقد كارت سوخت هستند، برای ثبت نام كارت المثنی بايستی مجددا مراحل ثبت نام را به ازای هر دستگاه خودرو يا موتورسيكلت را با یک کارت بانکی دیگر تكرار كنند و یا از اپلیکیشن دولت همراه استفاده نمایند.
2 - آن دسته از مالكان محترم وسايل نقليه كه به هر دليل نتوانند اطلاعات خود را ارسال نمايند و یا تمایلی به ثبت‌نام غیرحضوری ندارند می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات مشتركين پليس +10 و طبق ضوابط قبلی با ارائه مدارك قانونی لازم نسبت به اعلام و ثبت تقاضای خود براي صدور كارت المثنی سوخت اقدام نمايند.
3 - مالكان خودروهای عمومی و دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسيكلت، به منظور دريافت كليه خدمات مربوط به كارت سوخت از جمله درخواست صدور كارت المثنی، می‌بايست همانند گذشته صرفا با مراجعه به دفاتر خدمات مشتركين پليس +10 نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام نمايند.

جدول زمانبندی مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه براساس رقم سمت راست شماره تلفن همراه:


انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: