کد خبر: ۱۲۷۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۶ - ۱۷ دی ۱۳۹۷
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: مدیریت کنارگذر‌های شیراز هوشمند می‌شود.
هوشمند سازی کنارگذرهای شیرازبه گزارش شیرازه، مجتبی زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: کنارگذر‌های شهر شیراز تا پایان نیمه اول سال ۹۸ با هدف مقابله با بسته شدن کنارگذر‌ها هنگام طغیان رودخانه خشک و کنترل ظرفیت خودروها، به وسیله درب‌ها و یا استفاده از چراغ قرمز مسدود خواهد شد.

وی افزود: در این طرح حوالی بازار انقلاب، پل حر و پل باغ صفا، زمان طغیان رودخانه و یا تکمیل ظرفیت خودرویی، با کمک پلیس راهور و با استفاده از حسگر‌های هوشمند به طور خودکار مسدود و از ورود بیش از حد وسایل نقلیه به کنارگذر‌های شیراز جلوگیری می‌شود.

زوربخش ادامه داد: در حال حاضر سیستم نیمه هوشمندی در کنارگذر‌ها به کارگیری شده که با دوربین‌های نظارتی اطلاعات ترافیکی جمع آوری و درباره وضعیت ترافیک این محل تصمیم گیری می‌شود.

وی اظهار کرد: هم اکنون کنترل تردد وسایل نقلیه از طریق دوربین نظارت تصویری در کنارگذر‌ها فعال است و حالت آب گرفتگی و بسته شدن مسیر با استفاده از تابلو‌های راهنمایی نشان داده می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تصریح کرد: اگر رودخانه خشک در بارندگی‌ها طغیان کند از طریق ۱۵ تابلو هوشمند متغیر خبری در سطح شهر شیراز، مسدود شدن کنارگذر‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: